אמדוקס במהלך אסטרטגי בתחום ה- 5G: תרכוש את MYCOM OSI בתמורה לכ- 188 מיליון דולר

רכישה זו מרחיבה את היצע המוצרים והשירותים של אמדוקס בתחום הבקרה, ההבטחה והמוניטיזציה של שירותי רשתות תקשורת, עם פתרון מקיף בסביבה מבוססת ענן ובינה מלאכותית

 

 

 
שוקי שפר, קרדיט: יח״צשוקי שפר, קרדיט: יח״צ
 

מיכאל לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
25/05/2022

Amdocs Limited (NASDAQ: DOX), ספקית תוכנה ושירותים מובילה לחברות מדיה ותקשורת, הודיעה על חתימת הסכם מחייב לרכישת MYCOM OSI, חברה שבסיסה בבריטניה המספקת פתרונות SaaS לבקרת והבטחת שירותים ורשתות תקשורת בסביבה מבוססת ענן עבור ספקיות תקשורת ברחבי העולם.

הרכישה תרחיב את הפורטפוליו של אמדוקס בתחום הרשת לפתרונות מקיפים לניהול ואופטימיזציה של משאבי הרשת והשירותים שעליה, עם יכולות גבוהות לבקרת והבטחת רשתות הדור הבא. פתרונות בקרת והבטחת הרשת עטורי הפרסים של MYCOM OSI כוללים: מערכת לניהול ביצועי הרשת, מערכת לניהול תקלות רשת ומערכת לניהול איכות השירות ברשת. זאת, תוך שימוש ביכולות בינה מלאכותית  ולמידת מכונה  לזיהוי וחיזוי אנומליות ברשת ועל מנת לאפשר פתרון תקלות אוטומטי, ומבוסס AI במעגל סגור.

MYCOM OSI מספקת פתרונות ויישומים לבקרת והבטחת שירותי 5G ללקוחות רבים עם רשתות 5G, וכן משרתת רשתות של מפעילות תקשורת קוויות, אשר הופכות ליותר וירטואליות, מבוססות קונטיינרים ומבוססות תוכנה. הפתרונות מבוססי הענן של MYCOM OSI ממנפים את יתרונות הענן כגון יכולות גידול, עלויות ואמינות, ותומכים באקוסיסטם של תשתית אחודה בין הרשת והענן.

"זהו מהלך צמיחה אסטרטגי המתווסף לרכישות מוצלחות אחרות שלנו בעולמות הרשת והענן והוא מביא לידי ביטוי את שלוש פעילויות הליבה שעליהם נשענת האסטרטגיה שלנו – אוטומציה חכמה של הרשת, 5G והענן," אמר שוקי שפר, נשיא ומנכ"ל אמדוקס. "ככל שהרשת והשירותים של עידן ה-5G הופכים לדינמיים ומורכבים יותר, גישה הוליסטית מקיפה היא הכרחית וניתן להשיגה רק עם פתרון משמעותי להבטחת הרשת, המושתת על בינה מלאכותית. זו הסיבה שאנחנו כל כך נרגשים לקבל את פני הצוות המוכשר והמסור של MYCOM OSI אל תוך אמדוקס."

"ל MYCOM OSI רקורד מוכח של חדשנות מתמשכת וסיוע לספקיות שירותים ברחבי העולם בחיזוי ופתרון בעיות רשת, לפני שהן משפיעות על לקוח הקצה, תוך הפחתת עלויות תפעול באמצעות אוטומציה ובינה מלאכותית," אמר אנדרו קול, מנכ"ל MYCOM OSI. " אנו נרגשים להתחיל את הפרק הבא בסיפורה של MYCOM OSI כחלק ממשפחת אמדוקס, כשאנו משלבים את המומחיות של שתי החברות תחת קורת גג אחת. בתקופה של טרנספורמציה מהירה בענף התקשורת, המומחיות המשותפת של MYCOM OSI ואמדוקס ייצרו מגוון יחודי ורחב של יישומים משלימים וחדשניים כגון אוטומציה במעגל סגור, על מנת לסייע לספקיות שירותי התקשורת לפרוס רשתות ושירותי 5G בקנה מידה גדול."

MYCOM OSI הינה חברה פרטית העובדת עם ספקיות שירותים מובילות ברחבי העולם. בנוסף למטה החברה בלונדון, ל MYCOM OSI יש משרדים בארה"ב, צרפת, איחוד האמירויות, הודו וסינגפור. MYCOM OSI הייתה ספקית שרותי בקרת והבטחת הרשת הראשונה אשר הציעה את יישומיה בסביבה מבוססת ענן ובמודל מבוסס מנויי SaaS. 

הדירקטוריון של אמדוקס אישר את העסקה תמורת כ-188 מיליון דולר ארה"ב במזומן, אשר בכפוף לקיום התנאים לסגירתה, צפוי כי תושלם במהלך הרבעון הרביעי של שנת הכספים 2022. ההכנסות מ-MYCOM OSI  צפויות להיות לא מהותיות בשנת הכספים 2022 וצפויות לתרום פחות מ 1% להכנסות על בסיס שנתי.

השפעת הרכישה על הרווח המדולל למניה, שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים (non-GAAP), של אמדוקס, צפויה להיות ניטרלית בשנות הכספים 2022 ו 2023. הרווח המדולל למניה, שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים (non-GAAP), מחושב בניכוי הפחתת נכסים בלתי מוחשיים שנרכשו והוצאות אחרות הנובעות מרכישת חברות, שינויים בהתחייבויות מסוימות הקשורות ברכישת חברות אשר נמדדות בשווי הוגן, הוצאות תגמול מבוסס הון והוצאות אחרות, נטו לאחר השפעות מס. 

ההשפעה על הרווח המדולל למניה על פי U.S. GAAP, לא תיוודע עד אשר תשלים אמדוקס את הקצאת מחיר הרכישה.