כנס הביומד אירח לראשונה בישראל משלחת ממשלת דובאי בראשות יו"ר משרד הבריאות אבו דאבי

כנס ביומד 2022 ישראל עושה היסטוריה ומארח את אחת המשלחות הכי מעניינות בישראל

 

 

 
משלחת דובאי, קרדיט: אלכסנדר אלמןמשלחת דובאי, קרדיט: אלכסנדר אלמן
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
27/05/2022

כנס ביומד 2022 ישראל עושה היסטוריה
 
כנס הביומד אירח לראשונה בישראל משלחת ממשלת דובאי בראשות עבדאללה בן מוחמד אל-חאמד, יו"ר משרד הבריאות – אבו דאבי (DoH), הרגולטור של מגזר הבריאות באבו דאבי, בירת איחוד האמירויות, במהלכה נפגשה המשלחת עם מספר גורמים, משקיעים ויזמים ישראלים.

המשלחת הגיעה לכנס לשמוע ולהכיר חברות וסטראטאפים ישראלים ובין היתר להגברת שיתוף הפעולה בין שתי המדינות בתחומי הבריאות, הבריאות הדיגיטלית, ייצור התרופות והציוד הרפואי.
 
המשלחת כללה נציגים ממשרד הבריאות, אבו דאבי, משרד ההשקעות של אבו דאבי, G42 וחברת ביטוח הבריאות הלאומית – דאמאן.  ה-representatives הדגישו את ניסיונה של אבו דאבי בקידום מגזר הבריאות שלה כאחד היעדים המובילים בעולם בתחומים רבים, כולל מדעי החיים והבריאות הדיגיטלית. 

בהתייחסו לאירוע, אמר עבדאללה בן מוחמד אל-חאמד, יו"ר משרד הבריאות אבו- דאבי: "על פי הנחיות ההנהגה החכמה שלנו, איחוד האמירויות מבקשת למקסם את המאמצים הגלובליים לשיפור בריאותן ורווחתן של קהילות בכל מקום. אנו גאים להיות בישראל ולהשתתף בכנס ביומד ה-20 ולהציג כמה מההישגים המדהימים של אבו דאבי בתחום הבריאות".
 
הוא הוסיף: "איחוד האמירויות וישראל מבקשות להגביר את מאמצי שיתוף הפעולה המשותפים ולהרחיב את אמצעי התקשורת וחילופי החוויות לטובת החברות של איחוד האמירויות, ישראל והעולם. ניצלנו את ההזדמנות כדי להדגיש את הפרויקטים והיוזמות המרכזיים של אבו דאבי בתחום הבריאות שאכפו את  מעמדה של האמירויות כמובילה בתחום מדעי החיים והחדשנות".
 
יושב ראש המשותף של הכנס ד״ר ניסים דרוויש: "לכבוד לנו לארח את בכירי ממשלת דובאי ואת שר הבריאות בפרט, אנחנו נרגשים ומרגישים את הפתיחות הגדולה לשיתופי פעולה פורים בין ישראל לדובאי. שיתופי פעולה שיתרמו לחיזוק הקשר המופלא ההולך ומתחזק בין שתי המדינות. שיתוף פעולה המהווה חלון ראווה לשאר מדינות העולם הערבי"
 
במהלך הביקור נפגשו הארגון אל-חאמד והמשלחת האמירתית עם מספר אח"מים המייצגים חברות ישראליות מובילות בתחומי הבריאות והביוטכנולוגיה, ביניהן אחת החברות שהמשלחת הראתה בה התעניינות היא חברת הסטארט-אפ sequentify, שפיתחה ריצוף גנטי מהיר ואוטומטי. הפיתוח מאפשר זיהוי בעיות רפואיות ביניהן סרטן, סקירת היריון, מחלות זיהומיות ועוד.

בנוסף, המשלחת האמירתית ביקרה במרכז הרפואי הדסה בירושלים, שם סיירו במחלקות השונות של בית החולים והציגו את הטכנולוגיות העדכניות ביותר והכלים החדשניים שבהם נעשה שימוש.
 
"ביומד ישראל", כנס מדעי החיים הבינלאומי המוביל בישראל, מהווה מקום המפגש הגדול והמוביל של אנשי המקצוע בתחום הבריאות מישראל עם עמיתיהם ושותפיהם הבינלאומיים, המתכנסים לשלושה ימים של נטוורקינג אינטנסיבי כדי לגלות הזדמנויות עסקיות ולקדם שותפויות. הכנס מושך למעלה מ-6,000 מובילי תעשייה, מדענים, מהנדסים, רופאים ומשקיעים, והוא כולל יותר מ-1,000 משתתפים מלמעלה מ-45 מדינות מהעולם.

כמו בשנים קודמות, מאות חברות ישראליות בתחום מדעי החיים יציגו את המוצרים והטכנולוגיות החדשניות שלהן בכנס.

משלחת דובאי: שר הבריאות, השיח' עבדאללה בין מוחמד אל חמאד והשיח' מטר סעיד ראשד אל נואימי ראש מרכז הבריאות של אבו דאבי.

רותי אלון, מייסדת ומנכ"לית Medstrada; ד״ר אורה דר, מומחית בכירה במדעי הרפואה וחדשנות בריאותית; ד״ר ניסים דרוויש, שותף ב-MeOHR Ventures.

משלחת דובאי, קרדיט: אלכסנדר אלמן