גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט: "גאים להפעיל מסחרית את פרויקט הדגל שלנו בספרד"

החברה מעלה את צפי ההכנסות מהפרויקט | המניה מגיבה בחיוב

 

 

 
גלעד יעבץ, מנכ״ל אנלייט, צילום: אנלייטגלעד יעבץ, מנכ״ל אנלייט, צילום: אנלייט
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
26/06/2022

מדובר בפרויקט הרוח הגדול ביותר בספרד והפרויקט המניב הגדול ביותר של חברת אנלייט 

הפרויקט צפוי ליהנות ממחירי החשמל הגבוהים בספרד וצפי ההכנסות מהפרויקט מוערך בכ- 260-280 מיליון ש"ח לשנת הפעילות הראשונה של הפרויקט, פי 2 מצפי ההכנסות המקורי של הפרויקט בעת היציאה לדרך.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט אמר: "אנלייט גאה להפעיל מסחרית את פרויקט הדגל שלנו בספרד, חוות הרוח הגדולה בספרד כיום, והפרויקט הגדול ביותר של החברה עד כה. על אף אתגרים לוגיסטיים חסרי תקדים עקב מגפת הקורונה ששררה לאורך כל תקופת ההקמה, ובמקביל למשבר העולמי בשרשראות האספקה, הצלחנו להשלים את הפרויקט תוך הקדמה של הלו"ז ובתקציב המקורי. אנו רואים בכך הישג אדיר ועדות ליכולת ה-Execution הגבוהה של החברה. אנו מאמינים שאסטרטגיית ה- Merchant שנבחרה לפרויקט עוד לפני כ-3 שנים נושאת פרי ואנו נהנה בשנים הקרובות ממחירי החשמל הגבוהים השוררים בספרד. צפי ההכנסות הגבוה של הפרויקט מצביע על חשיבותו עבור החברה. חיבור הפרויקט הוא עוד ציון דרך חשוב בתוכנית להספק מניב של 2,000 מגה וואט וקצב הכנסות שנתי של 1.2 מיליארד ש"ח עד סוף שנת 2023."

חברת אנלייט אנרגיה מתחדשת מדווחת כי קיבלה אישור מהרשויות בספרד לחיבור פרויקט Gecama לרשת החשמל ותחילת תהליך מדורג של הפעלה מסחרית ומכירת החשמל.

הפרויקט, בהספק של כ- 329 מגה-וואט, צפוי לספק חשמל נקי לכ-260 אלף בתי אב בספרד ולמנוע כ-150 אלף טון פליטות CO2 בשנה. הפרויקט מוחזק על ידי שותפות הרוח האיברית המוחזקת על ידי אנלייט (72%), קבוצת הפניקס (14.7%) וקבוצת מנורה (13.3%).

חברת הפרויקט קיבלה את אישור הרשויות בספרד להפעלת חלק ראשון מהפרויקט בהספק של 182 מגה-וואט. האישורים להפעלת שאר חלקי הפרויקט צפויים להתקבל בימים הקרובים. הפעלת הטורבינות ומכירת החשמל המיוצר החלה מיידית וצפויה לגדול באופן הדרגתי בשבועות הקרובים, עד להגעה להפעלה מסחרית מלאה. הרגולציה בספרד מאפשרת במהלך התהליך האמור למכור את החשמל המיוצר לרשת בשוק החופשי (MERCHANT).

Gecama הינו הפרויקט המניב הגדול ביותר של החברה נכון למועד זה, וצפי ההכנסות ממנו לשנת הפעילות הראשונה עומד על כ- 260-280 מיליון ש"ח וה-EBITDA מוערך בכ- 220-240 מיליון ש"ח. עבור חישוב ההכנסות העתידיות של הייצור במחירי שוק, נלקחו בחשבון הערכות של השפעת הרגולציה החדשה בספרד על הכנסות הפרויקט. 

לפיכך, ובכפוף להנחות מחירי השוק כאמור לעיל, ההכנסות מהפרויקט בשנת הפעילות הראשונה צפויות להיות גבוהות פי 2 מצפי ההכנסות המקורי בעת ההשקעה בפרויקט ופי 1.5 מהצפי שהוצג בדיווח התקופתי האחרון ברבעון ראשון לשנת 2022.

לגרף אנלייט אנרגיה לחצו כאן

373 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 640.96 מיליון באנלייט אנרגיה
קרנות נאמנות שמחזיקות את אנלייט אנרגיה. לרשימה המלאה