הצלחה במבחני ההפקה בקידוח למטרת גז טבעי בפרויקט Chittim Ranch בטקסס

לאור הכדאיות הכלכלית, השותפים יפעלו לקידום תוכנית פיתוח בשטח הפרויקט, שנאמד בכ-650 קמ"ר

 

 

 
Image by Pexels from PixabayImage by Pexels from Pixabay
 

עידו אסיאג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
28/06/2022

מודיעין אנרגיה מדווחת כי במסגרת השלמה לקידוח אנכי למטרת גז בפרויקט Chittim Ranch ומבחני הפקה שנערכו בו, הוכח כי ישנה כדאיות כלכלית בהפקה מהבאר. השותפים בפרויקט בוחנים מספר אפשרויות לחיבורה של הבאר לתשתית, לצורך התחלת הפקה מסחרית. עם סיום איסוף הנתונים ועיבודם בשבועות הקרובים, בכוונת השותפים בפרויקט לקדם תוכנית פיתוח עבור שכבת ה- Pearsall שנבדקה, וזאת לצורך הפקת הגז הטבעי משכבה זו.

באפריל האחרון רכשה מודיעין אנרגיה 10% מהזכויות בפרויקט Chittim Ranch, הממוקם בדרום מדינת טקסס בארה"ב. הפרויקט משתרע על שטח של כ-650 קמ"ר (160,000 Acres) של מערכת נפט וגז טבעי מוכחת, מכוסה בסקר סייסמי תלת מימדי, וכיום קיימים בו 8 קידוחים מפיקים, כאשר קצב ההפקה היומי הממוצע לשנת 2021 הסתכם בכ-150 חביות נפט ליום.

בשבוע שעבר פרסמה מודיעין דוח עתודות ומשאבים מותנים ראשוני לפרויקט, המשתרע על אגן ה-Eagle Ford בטקסס, אחד האיזורים המרכזיים להפקת נפט וגז טבעי בארה"ב, עם אלפי קידוחים שנקדחו בשנים האחרונות ותשתיות מתקדמות להולכת נפט וגז טבעי. דוח העתודות שפורסם אינו כלל את תוצאות מבחני ההפקה למטרות הגז הטבעי, כפי שפורסם הבוקר.