עודד סומברג, סמנכ"ל פיתוח עסקי קבוצת Pangea: "תאונות באתרי בנייה אינן מחויבות המציאות וניתן למנוע את רובן המכריע באמצעות טכנולוגיות מתקדמות"

הטכנולוגיה של Pangea מונעת נפילות של פועלי בניין מפיגומים

 

 

 
טכנולוגיית חברת פנג׳יה שמונעת נפילות של פועלי בניין מפיגומים, קרדיט: Pangeaטכנולוגיית חברת פנג׳יה שמונעת נפילות של פועלי בניין מפיגומים, קרדיט: Pangea
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
28/06/2022

קבוצת פנג'יה, המתמחה בטרנספורמציה דיגיטלית של שירותים ממשלתיים, ציבוריים ועסקיים, חושפת היום טכנולוגיה חדשה שפיתחה, אשר נועדה לפתור את בעיית נפילות פועלי הבניין מהפיגומים. קבוצת תדהר השתתפה בפיתוח כיועץ מקצועי (Design Partner).
 
הנפילות של פועלים מפיגומים באתרי בנייה נובעות משתי סיבות עיקריות. הראשונה, פועלים שאינם קושרים את עצמם לכבל ההצלה קו החיים שנמצא בפיגום הממוכן, והשנייה, העמסת יתר של ציוד וחומרים במשקל חורג מיכולות הנשיאה של הפיגום. 
 
הטכנולוגיה של פנג'יה משלבת חיישנים מתקדמים, מערכת אנליטיקה (AI) ויכולות ראייה ממוחשבות אשר שולחות התרעות אוטומטיות בזמן אמת, מיד כשזוהתה העמסת יתר מסוכנת או שאחד או יותר מהפועלים לא קשר את עצמו לכבל ההצלה. ההתרעות מאפשרות למנהלי האתר למנוע כל סיכון פוטנציאלי לשלום ולחיי הפועלים, עוד לפני שהעבודה מתחילה.
 
הטכנולוגיה החדשה מתווספת למערכת בקרת גישה באתרי בנייה מורכבים שהשיקה פנג'יה בתחילת השנה אף היא באתרי תדהר בניה. מערכת בקרת הגישה מזהה האם פועלים באתר מורשים להיות בו והאם חרגו מהמיקומים המדויקים שהוקצו להם. יכולת זו מונעת כניסה של פועלים לא מיומנים לאזורים מסוכנים שלא הוכשרו לעבוד בהם.
 
פנג'יה תציג השבוע את הטכנולוגיות בכנס 'הזדמנויות טכנולוגיות למניעת תאונות בענף הבניה' שיערך היום (יום שלישי, 28.6) בכפר המכביה במעמד סגן שרת הכלכלה והתעשייה, ח"כ יאיר גולן ובהשתתפות בכירים בענף הבניה.
 
עודד סומברג, סמנכ"ל פיתוח עסקי, חטיבת האנטרפרייז, Pangea: "תאונות באתרי בנייה אינן מחויבות המציאות וניתן למנוע את רובן המכריע באמצעות טכנולוגיות מתקדמות. אנו מזהים כיום התעניינות גבוהה בקרב חברות הבנייה אשר מחפשות  פתרונות  אמינים ובהישג יד לתאונות העבודה. אנחנו מציעים להם פתרון ייחודי, מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת. פתרון זה משלים את המוצר הראשון שהשקנו, המאפשר לחברות בניה לשפר את הבטיחות באתרי בנייה באמצעות פתרון מתקדם לבקרת גישה מבוססת זיהוי פנים. פנג'יה שמה לה למטרה לפתח מודולים נוספים אשר יתנו כלים נוספים לחברות בניה להתמודד עם בעיות מסכנות חיים נוספות באתרי הבניה שלהם".