סאפיינס: העלאת דירוג החברה

חברת הדירוג מעלות S&P העלתה את דירוג החברה ואגרות החוב

 

 

 
רוני על-דור, נשיא ומנכ״ל סאפיינס, צילום: גל חרמונירוני על-דור, נשיא ומנכ״ל סאפיינס, צילום: גל חרמוני
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
28/06/2022

"אנו צופים המשך צמיחה אורגנית בשנתיים הקרובות במקביל לקיטון בחוב"

רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל סאפיינס: "סאפיינס צמחה בקצב של כ-17% בממוצע בשנה במהלך העשור האחרון, תוך שיפור הרווחיות וידעה לייצר תזרים מזומנים חזק. העלאת הדירוג היום על ידי מעלות S&P הינה הבעת אמון בפעילות החברה, זאת בהתבסס על יכולות מוכחות לאורך זמן עם צמיחה הן בהכנסות והן ברווחים".

חברת התוכנה סאפיינס, הנסחרת בבורסות נאסד"ק ות"א (NASDAQ, TASE: SPNS), דיווחה כי חברת דירוג האשראי 'מעלות S&P' העלתה את דירוג החברה ודירוג אגרות החוב (סדרה ב') מדירוג il.A+'' לדירוג 'il.AA-' בתחזית יציבה.

לפי דוח 'מעלות S&P', העלאת הדירוג מיוחסת למגמת הצמיחה בהיקפי הפעילות של סאפיינס, שיפור ביחסים הפיננסים והמשך ציפייה לצמיחה אורגנית של החברה בשנתיים הקרובות, במקביל לקיטון הצפוי בהיקף החוב. כמו כן, תחזית הדירוג היציבה משקפת את הערכת כלכלני חברת הדירוג שסאפיינס תשמור על מעמדה בשוק פתרונות התוכנה בצפון אמריקה, אירופה וב-APAC (אסיה ופסיפיק) עם ציפייה שהחברה תמשיך במגמת הצמיחה לצד ביצוע רכישות של חברות בתחומים דומים או משיקים, תוך שמירה על יציבות בביצועים התפעוליים. 

בחודש שעבר, דיווחה חברת סאפיינס על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2022 המלמדות על המשך צמיחה בהכנסות, שיפור בשיעור הרווח התפעולי ועלייה ברווח הנקי לבעלי המניות, במונחי Non-GAAP. ההכנסות ברבעון צמחו בכ-6.8% לכ-117.7 מיליון דולר, שיעור הרווח התפעולי ברבעון עלה לכ-17.6% לעומת כ-17.2% ברבעון המקביל אשתקד והרווח הנקי לבעלי המניות עלה ברבעון בכ-16% לכ-17.3 מיליון דולר, במונחי Non-GAAP.