ג׳נסל מגבירה את פעילותה - המניה עדין לא - מי הקרנות שמחזיקות בה ?

ג׳נסל מגבירה את פעילותה בצפון אמריקה - תספק מערכות תאי דלק לייצור חשמל לתאגיד קנדי

 

 

 
רמי רשף, מנכ״ל ג׳נסל, קרדיט: באדיבות חברת ג׳נסלרמי רשף, מנכ״ל ג׳נסל, קרדיט: באדיבות חברת ג׳נסל
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
04/08/2022

לאחר פיילוט מוצלח, קבוצת ONEC, מובילה במתן שירותים הנדסיים, בנייה, רכש ותחזוקה ייחודיים, רוכשת מג'נסל פתרונות גיבוי אנרגטי להבטחת חוסן הפעילות ולעמידה ביעדי הקיימות של "אפס פליטות"

רמי רשף, מנכ"ל ומייסד ג'נסל: "העסקה תורמת לבניית מערכת היחסים מול קבוצת ONEC הקנדית, לקוח אסטרטגי ומוביל, מתוך שאיפה להרחבת היקף הפעילות העסקית של ג'נסל ולמימוש מטרות החברה ולמיצובה בצפון אמריקה, משווקי היעד שלנו. הפיילוט המוצלח עם הקנדים העניק לנו את ההזדמנות להפגין את היכולות של מערכות ג'נסל בתנאים האקלימיים המאתגרים של קנדה. אנו מצפים להרחיב את שיתוף הפעולה כדי שיחד נוכל לספק פתרונות חדשניים ויעילים ברחבי קנדה, שיתרמו להמשך צמיחתו של משק המימן באזור וייצרו בסיס התקנות חזק ונאמן. עסקה זו מצטרפת לשיתופי הפעולה האסטרטגיים של ג'נסל בארץ ובעולם. נמשיך להרחיב את פעילותנו ללקוחות חדשים בשווקים אלה בהתאם ליעדים והאסטרטגיה של החברה".

חברת ג'נסל, המפתחת פתרונות אנרגיה ירוקה מבוססי תאי דלק לייצור חשמל באמצעות מימן ואמוניה, מעדכנת כי החברה נכנסת לשותפות אסטרטגית עם קבוצת ONEC, תאגיד קנדי המעניק שירותים הנדסיים, בנייה, רכש ותחזוקה ייחודיים. בכך מגדילה ג'נסל את פעילותה בצפון אמריקה.

ב-ONEC מעריכים כי המערכות של ג'נסל יסייעו להם להבטיח אספקת חשמל רציפה ויציבה תוך עמידה ביעדים סביבתיים לאיפוס פליטות, להתקנה בפרויקטים בסקטור הגז והנפט וטעינת רכבים חשמליים. ב-ONEC ציינו גם כי למערכות תאי הדלק מבוססי המימן והאמוניה של ג'נסל יש פוטנציאל עסקי רב באזור אלברטה שבקנדה, שבו ההשקעה בתשתית מימן מתרחבת במהירות לצד הקמת "מרכז מימן" אזורי, ובהתאם לכך רכשה ONEC שלוש מערכות גיבוי  של GenCell BOX™ כפתיח לשיתוף הפעולה בין הצדדים.

בשנה האחרונה בחנה ONEC את שוק המימן כחלק מהמעבר שלה לתחום האנרגיה המתחדשת. במסגרת זו השיקה ONEC בהצלחה פיילוט משותף המשלב את המערכת של ג'נסל בגנרטור נייד בלתי תלוי שהותאם לאקלים הקנדי ולמערכות הרגולטוריות שלה. המערכת של ג'נסל הועברה לאתר של ATCO Power ב-Nisku שבאלברטה, שם היא תפעל למשך שנה כמקור אנרגיה לשעת חירום. 

בג'נסל וב-ONEC מציינים כי שיתוף הפעולה מושק מתוך הכרה בביקוש הגובר בשוק לפתרונות ברי-קיימא ועמידים בפני תנאי מזג האוויר, שיאפשרו סילוק פליטות פחמן במגזרי התעשייה ברחבי צפון אמריקה. במסגרת השותפות, יפעלו הצדדים יחד על מנת להביא פרויקטים של המרת מימן ואמוניה לאנרגיה למגזרים כגון תקשורת, נפט וגז, חברות חשמל, שירותי חירום ועמדות טעינה לרכבים חשמליים.

לדברי דניס ויארט מנכ"ל ONEC, "קבוצת ONEC מחויבת להגיע לאפס פליטות פחמן עד שנת 2050, ובהתאם לכך אנו נרגשים מההזדמנות לשתף פעולה עם ג'נסל ולהוציא אל הפועל פרויקטים במערב קנדה ובמערב ארצות הברית בתחום אנרגיית המימן והאמוניה המשלבים את המערכות והטכנולוגיות שלה. לפי דו"ח אסטרטגיית מימן שפרסם המשרד למשאבי טבע של קנדה, משק המימן עשוי להוסיף לקנדה סכום של 50 מיליארד דולר וכן 350,000 משרות עד שנת 2050. ניצלנו את הניסיון והמומחיות ההנדסיים העשירים של הצוותים שלנו במגוון פרויקטים תעשייתיים ברחבי קנדה המערבית על מנת לזהות שימושים אפשריים רבים לאנרגיה, במיוחד באתרים מרוחקים שתנאי מזג האוויר בהם קשים, ושבהם תאי דלק מימניים יכולים לספק אנרגיה מהימנה לטווח ארוך תוך הפחתת הפליטות. בין אם האנרגיה ארוכת הטווח שתיוצר תשרת תחנות-משנה באתרים מרוחקים, מגדלי תקשורת סלולרית, צמתי בקרה בצנרות או טעינה מרחוק של רכבים חשמליים במיקומים שאינם מחוברים לרשת החשמל, אנו סמוכים ובטוחים שמוצרי ג'נסל יכולים להביא ערך משמעותי ללקוחות חדשים וקיימים של ONEC באמצעות שילובן של טכנולוגיות חדשות בתשתית קיימת".

לגרף ג׳נסל לחצו כאן

59 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 14.39 מיליון בג׳נסל
קרנות נאמנות שמחזיקות את ג׳נסל. לרשימה המלאה