טראלייט - מגיבה בחיוב על קבלת מימון לפרויקט תענך 2

בנק מזרחי יעמיד לחברה מימון של עד 880 מיליון שקל להקמת פרויקט הענק "תענך 2"

 

 

 
רני ליפשיץ, מנכ״ל טראלייט, באדיבות: טראלייטרני ליפשיץ, מנכ״ל טראלייט, באדיבות: טראלייט
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
09/08/2023

המימון יינתן בכפוף לחתימה על הסכם מחייב; פרויקט "התענך" על שני חלקיו, בהספק מותקן של 250 מגה, הינו פרויקט דגל לאומי שיסייע לעמידה של ישראל ביעדי האנרגיה הירוקה; צפוי לספק את צרכי החשמל של כרבע מיליון ישראלים בכ-63 אלף משקי בית

רני ליפשיץ, מנכ"ל טראלייט: "פרויקט התענך על שני חלקיו, מקדם את ישראל בצורה משמעותית בדרך להגדלת השימוש בחשמל המופק מאנרגיה סולארית נקייה, ומתוצרת כחול לבן. אנו מודים לבנק מזרחי טפחות על הרוח הגבית והאמון ופועלים באינטנסיביות להבאת התענך 2 לחיבור לרשת במהלך שנת 2025, כאשר פרויקט תענך 1 כבר נמצא בשלבי הקמה מתקדמים וצפוי לחיבור לרשת בתחילת שנת 2024. פרויקט התענך, על שני חלקיו, הינו פרויקט אסטרטגי בהיקף אדיר של 250 מגה וואט שיספק חשמל לכ-60 אלף בתים בישראל. הפרויקט גם הופך את טראלייט, הלכה למעשה, לשחקן מוביל ומרכזי בתחום ייצור ואספקת חשמל ירוק בישראל. בסך הכל, אנו נמצאים כיום בהקמה ולקראת הקמה של פרויקטים סולאריים ומתקני אגירה בהיקף משמעותי של כ-1000 מגה וואט ו-1900 מגה וואט שעה בהתאמה, שצפויים להתחבר לרשת בהדרגה במהלך שלוש השנים הקרובות וכך נהיה השחקן המוביל בישראל".

חברת האנרגיה המתחדשת טראלייט ממשיכה בתנופת פעילותה ומדווחת היום על אבן דרך משמעותית בקידום פרויקט הדגל שלה, 'התענך'. החברה מעדכנת כי חתמה עם בנק מזרחי טפחות על מזכר הבנות, הכפוף לחתימה על הסכם מחייב, להעמדת מסגרות אשראי בהיקף של עד 880 מיליון שקל, לטובת מימון הקמת פרויקט 'התענך 2' שבבעלותה המלאה של החברה. הפרויקט, בהספק מותקן צפוי של כ-108 מגה וואט, ומתקן אגירה בהספק של כ-433 מגה-וואט שעה, ממוקם בחבל התענך שבדרום עמק יזרעאל וצפוי להיות מחובר לרשת החשמל במחצית השנייה של 2024. 

פרויקט "התענך" על שני חלקיו צפוי לפעול בהספק מותקן של 250 מגה, המהווים כ-5.2% מהיקף האנרגיה הירוקה במדינת ישראל ו-1.2% מסך ההספק של משק החשמל. היקפו הכספי הכולל מוערך בכ-1 מיליארד שקל. הפרויקט, שאותו יוזמת ומקדמת טראלייט יחד עם החברה הכלכלית של תנועת המושבים, נחשב לפרויקט תשתית לאומית אשר צפוי לספק את צרכי החשמל של כרבע מיליון ישראלים בכ-63 אלף בתים, יסייע משמעותית לעמידה של ישראל ביעדי האנרגיה הירוקה וכן ייתן רוח גבית לכלכלת האזור.

חלקו הראשון של הפרויקט, התענך 1, המוחזק ב-51% ע"י החברה ו-49% ע"י חברת הביטוח מגדל, שהינו בהיקף של כ-150 מגה וואט, נמצא בשלבי הקמה וצפוי להיות מחובר לרשת כבר בתחילת שנת 2024 . 

השבוע עדכנה טראלייט גם כי חברת הבת מנורה סינרג'י, המוחזקת ע"י החברה ב-50%, התקשרה עם בנק לאומי (כנציג המלווים) על הסכם מימון בהיקף של עד 510 מיליון שקל לטובת פרויקטים סולאריים בהיקף של 124 מגה וואט (DC). הפרויקטים, שחלקם הגדול כבר מחובר לרשת החשמל, הינם על גבי גגות ומאגרי מים ברחבי הארץ.

לגרף טראלייט לחצו כאן

37 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 6.88 מיליון בטראלייט
קרנות נאמנות שמחזיקות את טראלייט. לרשימה המלאה
x