טאבולה מזנקת בוול סטריט על רקע הדוחות

עוברת את הקצה העליון של התחזיות לרבעון השני בכל המדדים | החברה מעלה את נקודת האמצע עבור 2023

 

 

 
Photo Josepalbert13 Dreamstime.comPhoto Josepalbert13 Dreamstime.com
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
10/08/2023

תוצאות החברה עוברות את הקצה העליון של התחזיות בכל המדדים – הכנסות הרבעון השני 2023 עמדו על 332.0 מיליון דולר, רווח גולמי של 97.1 מיליון דולר, רווח גולמי Ex-TAC של 123.1 מיליון דולר, הפסד נטו של 31.3 מיליון דולר ו-EBITDA מותאם של 15.7 מיליון דולר. 

מזומנים נטו מפעילות שוטפת בסך 11.6 מיליון דולר ותזרים מזומנים חופשי ברבעון השני של 2023 בסך 7.8 מיליון דולר אחרי תשלומי מקדמות לפאבלישרים בסך (6.9 מיליון דולר)** וסך של 4.7 מיליון דולר בתשלומי ריבית במזומן. 

החברה העלתה את תחזיות נקודת האמצע שלה ל-2023: הכנסות בטווח של 1,438 – 1,469 מיליון דולר, רווח גולמי של 420 – 436 מיליון דולר, רווח גולמי Ex-TAC של 531 – 546 מיליון דולר, EBITDA מותאם של 73 – 80 מיליון דולר. תזרים מזומנים חופשי חיובי.

התחזיות ל-2024 לא השתנו – לפחות 200 מיליון דולר EBITDA מותאם, לפחות 100 מיליון דולר תזרים מזומנים חופשי.

תחום המסחר האלקטרוני עולה על הציפיות, וגדל מ-15% מה-Ex-TAC לכמעט 20% מה-Ex-TAC.

Taboola News, המפיצה תוכן ליצרניות מכשירי אנדרואיד, ממשיכה לרשום צמיחה מרקיעת שחקים, מהכנסות של 50 מיליון דולר ב-2022 לסכום המתקרב ל-100 מיליון דולר ב-2023.

רכישת מניות עצמית בסך עד 40 מיליון דולר שהוכרזה ברבעון השני החלה ביוני והמשיכה לתוך הרבעון השלישי.

טאבולה (נאסד"ק: TBLA), מובילה בינלאומית בתחום המלצות התוכן ברשת הפתוחה (Open Web) המאפשרת לגולשים לגלות תכנים חדשים שעשויים לעניין אותם, הודיעה היום על תוצאותיה לרבעון שהסתיים ביום 30 ביוני 2023. 

"היו לנו ביצועים חזקים ברבעון השני, עברנו את הקצה העליון של התחזיות שלנו בכל המדדים. פאבלישרים בכל העולם ממשיכים לסמוך עלינו ולחתום על שותפויות ארוכות טווח, ביניהם ברבעון הזה היו Barstool Sports, Cambium Media Nexstar Media, Futura ו-A Cidade On. זה בנוסף לפרטנרים הקיימים שלנו כמו Time, Disney, Unidad Editorial, BBC, One India, The Print ו-Bangkok Post שחידשו את המשך הפעילות המשותפת שלהם עם טאבולה. אנחנו רואים שתחום המסחר האלקטרוני ו-Taboola News עולים על הציפיות שלנו, איקומרס מהווה עכשיו כמעט 20% מה-Ex-TAC, וההכנסות מ-Taboola News כמעט הכפילו את עצמן ומתקרבות ל-100 מיליון דולר מרמה של 50 מיליון דולר בשנה שעברה. הפוקוס שלנו עבור המשך השנה ימשיך להיות על ההצלחה של ארבעת התחומים שהצבנו לטאבולה בעדיפות גבוהה –  Yahoo, פרסום מבוסס-ביצועים, מסחר אלקטרוני ו-Header Bidding – כל אחד מהם מייצג עבורנו הזדמנות בהיקף של 1 מיליארד דולר. אני אופטימי לגבי העתיד, ומאמין שטאבולה יכולה להפוך בקרוב ל-'must buy' מספר 1 ב-Open Web", אמר אדם סינגולדה, מייסד ומנכ"ל טאבולה.


הדגשים עסקיים עבור הרבעון השני 2023

הכנסות מפאבלישרים חדשים ממשיכות לעמוד על רמה גבוהה – הסכמים עם פאבלישרים חדשים שעברו מהמתחרים כללו את Barstool Sports, G/O Media, Cambium Media, Futura, ו-A Cidade On.

חודשו חוזים עם פאבלישרים ידועים רבים, כולל Time, Disney, Unidad Editorial, BBC, One India, The Print ו-Bangkok Post.

Taboola News ממשיכה לרשום צמיחה חזקה ותתקרב להכנסות של 100 מיליון דולר השנה (מרמה של למעלה מ-50 מיליון דולר ב-2022).

תחום המסחר האלקטרוני עולה על הציפיות ומייצג כעת כמעט 20% מה-Ex-TAC (עלייה משיעור של 15%).

טכנולוגיית ה-Generative AI שלנו הועמדה לרשות לקוחותינו ומבין המותגים שמשתמשים בטכנולוגיה שלנו, 80% הריצו באמצעותה יותר מקמפיין אחד. 

תחזיות לרבעון השלישי ולשנה המלאה 2023

לרבעון השלישי והשנה המלאה 2023, החברה מצפה בעת הנוכחית לנתונים הבאים:


אף שאנו מציגים תחזיות ל-EBITDA מותאם ולרווח (הפסד) נקי שלא לפי GAAP, אין לנו אפשרות להציג תחזיות לרווח (הפסד) נקי חזוי, שהוא מדד GAAP הישיר ביותר להשוואה. מרכיבים מסוימים ברווח (הפסד) נקי, ובכללם הוצאות על גמול מבוסס מניות והערכות שווי של כתבי אופציה, אינם ניתנים לניבוי בשל השתנות גבוהה וקושי לערוך תחזיות מדויקות. כתוצאה מכך, אין זה מעשי עבורנו לספק תחזיות לרווח (הפסד) נקי, או להתאים את התחזיות שלנו עבור EBITDA המותאם והרווח (ההפסד) הנקי שלא לפי GAAP, ללא מאמצים בלתי סבירים. מסיבה זו לא נכלל גילוי בדבר רווח (הפסד) נקי חזוי. מאותם טעמים, איננו יכולים להתייחס לחשיבות הצפויה של מידע שאינו זמין.

x