שי אלון מונה לדירקטור חדשנות בינה מלאכותית בחברת הסייבר אורקה סקיוריטי

 

 

 
 שי אלון, אורקה סקיוריטי, צילום: עידן גרוס שי אלון, אורקה סקיוריטי, צילום: עידן גרוס
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
14/08/2023

חברת הסייבר Orca Security ממנה את שי אלון לדירקטור חדשנות בינה מלאכותית והוא יוביל את יוזמות סקיוריטי בשילוב עם כלי Generative AI מתקדמים, כחלק מצוות ה-CTO של החברה.

אורקה שילבה בחודשים האחרונים טכנולוגיה מבוססת Chat GPT בפעילותה, שיוצרת בנוסף להתראות מפני סיכונים פוטנציאליים לצוותי האבטחה גם הצעות לפתרונות מיידיים, המונעים ע״י בינה מלאכותית, ומותאמים לשיטות המועדפות על המשתמשים לטיפול באיומים, בין אם באמצעות חיבור מרחוק, קונסולת הענן או פלטפורמות אחרות. חידוש זה מייעל את התהליך והופך את התגובות לאיומים למהירות ומדויקות יותר.

שי אלון הצטרף לאורקה לפני שנה וחצי לאחר שהחברה רכשה את חברת הסייבר שהקים RapidSec. ראפיד-סק פיתחה טכנולוגיה להגנה על יישומי אינטרנט מפני מתקפות צד-לקוח ו-API, שהוטמעה בפלטפורמה של אורקה סקיוריטי. שי שימש בעבר מייסד משותף של Chat Leap, שפיתחה פלטפורמת No Code לבניית צ'אטבוטים שיווקיים באמצעות בינה מלאכותית ולפני כן ראש צוות ב-Totango. הוא בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון.

שי אלון: "אבני היסוד של התוכנה נסבו באופן היסטורי סביב מסדי נתונים, אחסון, יכולות עיבוד (קוד בשרתים) ולקוחות בדפדפנים, אפליקציה וכו׳. התפתחות טכנולוגיות הבינה המלאכותית יצרו שכבה קוגניטיבית לתוכנה ״השכבה החושבת״, ואנחנו עומדים על סף שינוי פרדיגמה בזכות חידוש זה. הרובד הקוגניטיבי הזה לא רק משלים את פעילותם של החלקים הבסיסיים של התוכנה, הוא אף משפר אותם. מדובר בשכתוב של הכללים של מה שניתן להשיג עם פלטפורמות דיגיטליות, והשמיים הם הגבול. יש לנו תכניות רבות באורקה לעשות שימוש בטכנולוגיות אלו למען לקוחותינו, להפוך את פעילותם ליעילה ונוחה אף יותר. המשמעות היא שתוכנות העתיד יהיו נוחות, חכמות וטובות יותר מאי פעם. אני שמח וגאה להוביל את התחום החדשני בחברה ולהגדיר אותו מחדש."

x