סופרסונס מפרסמת דיווח חצי שנתי לשנת 2023

ביקוש שיא לתוכניות לקידום נשים לתפקידים בכירים במגזר העסקי. חנה רדו, מייסדת ונשיאת סופרסונס: "ככל שהמדינה מדירה יותר נשים, כך יותר חברות פונות אלינו. ליאת שקד, מנכ"לית הארגון: "אנחנו במספרים שלא הכרנו. בקרוב נשיק תכנית שלא הייתה כמותה בארץ עם אחד הגופים הפיננסיים הגדולים במדינה". סקר שערך מכון "מתודה סקרים" בקרב בוגרות תוכניות הארגון מצא כי מעל 70% מהבוגרות התקדמו בקריירה עד שנה מסיום התוכנית

 

 

 
כנס בוגרות בי״ס למנכ״ליות העתיד, צילום: דוברות סופרסונסכנס בוגרות בי״ס למנכ״ליות העתיד, צילום: דוברות סופרסונס
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
15/08/2023

ארגון סופרסונס, הפועל לקידום נשים לתפקידי מפתח בחברה הישראלית, מפרסם את הדיווח החצי-שנתי שלו לשנת 2023. על פי הנתונים, מאז כינונה של הממשלה הנוכחית נרשם שיא במספר הפניות שהגיעו לארגון מהחברות הגדולות והמובילות במשק, ובמספר התוכניות שנפתחו לקידום נשים לתפקידי ניהול בכירים במשק הישראלי. את התוכניות שכבר נפתחו בשנה זו , ובהן תכנית הדגל של הארגון, בי"ס למנכ"ליות העתיד, מוביל הארגון יחד עם 15 מהחברות הגדולות במשק, ביניהן, כלל חברה לביטוח, התעשייה האווירית, דוראל אנרגיה, אורמת, הבורסה לניירות ערך, הרצוג פוקס נאמן ועוד. בקרוב ישיק הארגון מהלך ארצי ראשון עם אחד הגופים הפיננסיים הגדולים במדינה.

לפי הדיווח, ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, נפתחו השנה פי שתיים יותר תוכניות לקידום נשים במגזר העסקי (14 תכניות) ובהן השתתפו כ-400 נשים בתפקידי ניהול. זאת ביחס לכ- 160 משתתפות בשנה שעברה ב-7 תכניות. עוד מציג הדיווח כי סך הכל יש לארגון כ- 1,000 בוגרות של התוכניות, שכבר התקדמו לתפקידים בכירים במשק. בסקר שערך מכון מתודה סקרים בהובלת ד"ר גלית סיני קרמונה בקרב בוגרות התוכניות נמצא כי למעלה מ- 70% מבוגרות התוכניות התקדמו ניהולית בקריירה או שיפרו את שכרן עד שנה מסיום התוכנית.

חנה רדו, צילום: ענת קזולה עבור Q Elite Beauty

חנה רדו, מייסדת ונשיאת סופרסונס: "הקמתי את סופרסונס לפני 7 שנים כדי לייצר נוכחות נשית בצמתי השפעה בישראל. לצערי, ככל שאנחנו מתקדמות בעשייה אני מבינה שיש לנו עוד ועוד עבודה. השנה באמת שברנו שיאים עם פעולות מכוונות של המדינה להדרת נשים מהמרחב הציבורי. זה התחיל עם פיטורי כל המנכ"ליות ממשרדי הממשלה, פיטוריה של איילת רזין, מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, ביטול הרשות והכפפתה לשמחה רוטמן וחקיקה פוגענית וקשה כלפי נשים. וממש במגמה הפוכה - המגזר העסקי מתעורר ומשתף איתנו פעולה בצורה יוצאת דופן. אני אופטימית יותר מתמיד". 

ליאת שקד, מנכ"לית סופרסונס, המובילה את התוכניות ושיתופי הפעולה עם החברות אמרה כי: "יש לנו במגזר העסקי שותפי אמת כמו הבורסה לניירות ערך שצועדים וצועדות איתנו בעקביות ובנחישות כבר כמה שנים. אני גאה לומר שהשנה הצטרפו אלינו חברות גדולות נוספות שרוצות לעשות שינוי אמיתי, מבפנים, בלי סיסמאות ועם הרבה עשייה כנה והסתכלות פנימה עם הבנה שצריך לשנות. המחקרים מראים בצורה מאוד ברורה כמה ערך מביאות נשים מנהלות לארגון, בין אם בתהליכי קבלת ההחלטות, אחוזים גבוהים יותר של שימור עובדים, וגם עלייה ברווחיות החברה. אנחנו שועטות קדימה עם עוד ועוד תוכניות וערוכות לקלוט חברות נוספות שרוצות להצטרך לחברות המובילות במשק ולחולל כאן שינוי ולקדם נשים".

x