ביומיקה פותחת אתר שני לגיוס חולים, במרכז הרפואי רבין

כחלק מהניסוי הקליני בתרופה האימונו-אונקולוגיות

 

 

 
Image by OsloMetX from PixabayImage by OsloMetX from Pixabay
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
15/08/2023

ביומיקה בע"מ, חברת ביו-פרמצבטיקה בשלב הניסויים הקליניים המפתחת תרופות חדשניות מבוססות מיקרוביום וחברת בת של אבוג'ן בע"מ (נאסד"ק: EVGN, הבורסה לניירות ערך בת"א: אבגן), הודיעה היום על פתיחת אתר שני לגיוס חולים במרכז הסרטן דוידוף כחלק מהניסוי הקליני בשלב הראשון לתרופה אימונו-אונקולוגיתBMC128 . מטרת הניסוי להעריך את הבטיחות והסבילות של BMC128  בשילוב עם טיפול אימונותרפיה של מעכבי נקודת ביקורת חיסונית (ICI) Opdivo®, של BMS, לטיפול בחולים בשלבים מתקדמים עם סרטן ריאות של תאים לא קטנים (NSCLC), מלנומה או קרצינומה של תאי כליה (RCC).
 
ביומיקה פועלת לזהות ולאפיין אלמנטים במיקרוביום האנושי המקושרים למגוון מחלות באמצעות כלים חישוביים מתקדמים ולפתח תרופות חדשניות המבוססות על מיקרובים יחודיים אלו. החברה מתמקדת בפיתוח תרופות לטיפול בחולי סרטן, מחלות מעי דלקתיות ותפקודיות כמו גם מחלות זיהומיות שמקורן בחיידקים העמידים לטיפולים אנטיביוטיים.

מרכז דוידוף לטיפול ולחקר מחלות הסרטן בבילינסון הוא המרכז החדשני ביותר במזרח התיכון לטיפול במחלות ממאירות. במרכז דוידוף מתקיימת פעילות מחקרית נרחבת, במשותף עם מוסדות רפואיים בארץ ובעולם. במתקן מטופלים מדי שנה למעלה מ-200,000, מישראל ומרחבי העולם.    
  
הוספת אתר זה לניסוי הקליני של חברת ביומיקה, צפוי להאיץ את קצב גיוס החולים ומייצג צעד נוסף במחויבות של ביומיקה לקידום מחקר קליני חדשני באימונו-אונקולוגיה. הניסוי הקליני החל בפתיחת האתר הראשון במרכז הרפואי רמב"ם, עם מטופל ראשון ביולי 2022 בתרופה האימונו-אינקולוגית מבוססת מיקרוביום.
 
פרופ' גל מרקל, מנהל מרכז דוידוף לסרטן וחבר הוועדה המייעצת המדעית של ביומיקה, אמר: "אני נרגש מההתקדמות המשמעותית של ביומיקה לניסוי קליני שלב ראשון במרכז דוידוף לסרטן. כחבר בוועדה המייעצת המדעית של ביומיקה, אני גאה לתרום מהמומחיות שלי למאמץ המחקרי החשוב הזה. חקר הטיפולים האימונו-אונקולוגיים מבוססי מיקרוביום מהווה חזית מבטיחה בטיפול בסרטן ואני תקווה למימוש הפוטנציאל של גישה זו בחולים עם סרטן מסוג NSCLC, מלנומה, או RCC שאינם מגיבים לטיפולים הקיים."

ד"ר אלרן חבר, מנכ"ל ביומיקה, ציין: "פתיחת האתר החדש במרכז דוידוף, מוסד לטיפול וחקר מחלת הסרטן בעל השם העולמי, מהווה צעד חשוב בתוכנית הקלינית BMC128 של ביומיקה. שיתוף הפעולה עם פרופ' מרקל, מחזק אף יותר את המחויבות שלנו לקידום המחקר הקליני ולהאצת קצב גיוס המטופלים. אנו נחושים להביא להתקדמות ותקווה לחולים באמצעות טיפולים חדשניים".

x