שגיא שטיין, מנכ"ל מגדל שוקי הון: "תנאי המאקרו נותרו כרגע מאתגרים, בעיקר נתוני אינפלציית הליבה ושיעורי הריבית בעולם"

הכנסות החברה ברבעון השני של 2023 גדלו ב-3% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד לכ-63 מיליון שקל

 

 
שגיא שטיין, מנכל מגדל שוקי הון / צילום: פוטו פרג`שגיא שטיין, מנכל מגדל שוקי הון / צילום: פוטו פרג`
 

נטלי גרין
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
22/08/2023

חברת מגדל שוקי הון, בניהולו של שגיא שטיין, סיכמה את הרבעון השני של השנה עם שיפור של 3% בהכנסותיה, שהסתכמו בכ-63 מיליון שקל, לצד טיפוס של כ-9% ברווח הרבעוני שלה לפני מס שהגיע לכ-15 מיליון שקל.  

היקף הנכסים המנוהלים של מגדל שוקי הון הגיע בסיכום רבעוני לכ-58 מיליארד שקל, גבוה בכ-10% מהרבעון הקודם ומהרבעון המקביל של השנה שעברה, אז הסתכמו נכסיה בכ-52 מיליארד שקל. 

למרות האירועים הפוליטיים המקומיים, השיפור הרבעוני ממשיך את המגמה החיובית מהרבעון הקודם, כך שגם בסיכום מחצית השנה הראשונה הכנסותיה של מגדל שוקי הון עלו בכ-3% והגיעו לכ-124 מיליון שקל. הרווח לפני מס בסיכום המחצית הראשונה של השנה עלה בכ-15% ועמד על כ-29 מיליון שקל.  

כאמור, השיפור בתוצאות בית ההשקעות בולט במיוחד על רקע חוסר הוודאות הפוליטית בישראל, שהקשתה על המדדים המובילים להשלים את הפערים שנוצרו מול ביצועי הבורסות האמריקאיות. 
 

לדברי שגיא שטיין, מנכ"ל מגדל שוקי הון: "למרות העליות שנרשמו בחצי השנה האחרונה במדדים הראשיים בבורסות ברחבי העולם, ובפרט בארה"ב, תנאי המאקרו נותרו כרגע מאתגרים, בעיקר בכל האמור לנתוני אינפלציית הליבה ושיעורי הריבית בעולם שנותרו גבוהים". 

במבט קדימה שטיין מעריך, כי "סביבת הפעילות הנוכחית מצמצמת את היצע האשראי ומייצרת קשיים ללווים הפרטיים ולחברות. בשנה הקרובה אנו צפויים להיתקל באתגרי מימון משמעותיים בקרב שלל חברות בארץ ובעולם. סביבה זאת תיצור הזדמנויות השקעה מצוינות בתחום החוב, הן הסחיר ובמיוחד החוב הפרטי, גם לחברות שנחשבו בעלות יציבות פיננסית גבוהה יחסית. הגופים המלווים צפויים ליהנות מהקשיים בהם ייתקלו החברות כדי להעניק להן חוב בתנאים מיטיבים עבור הגופים המלווים".   

עוד לדבריו, "מתחילת השנה ראינו עליות משמעותיות בשוקי המניות האמריקאיים בשל תחזית משופרת לצמיחת המשק האמריקאי בהשוואה לציפיות שהיו ב-2022, וכן בשל הקפיצה הטכנולוגית שמביאה איתה מהפכת ה-AI. עדכון תחזיות הצמיחה בארה"ב מבשר לנו על המשך מדיניות ריבית מרסנת לאורך זמן. סביבת ריבית כזאת מייצרת תשואות גלומות נהדרות לחוסכים בקרנות הנאמנות ובתיקי ההשקעות כמותן לא ראינו בעשור האחרון". 

 

x