לוי יצחק שמאי ומייסד מחירון הרכב הלאומי הלך לעולמו

חמישה עשורים מיום שייסד את מחירון הרכב המשפיע במדינה לקנייה ומכירת מכוניות משומשות, נפטר אמש לוי יצחק בגיל 86

 

 
לוי יצחק / צילום מאתר levi-itzhakלוי יצחק / צילום מאתר levi-itzhak
 

נטלי גרין
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
25/08/2023

לוי יצחק, האיש שעמד מאחורי מחירון הרכב שקבע את שווי המכוניות בישראל ב-50 השנה האחרונות, הלך לעולמו אמש (חמישי) בגיל 86. הוא השאיר אחריו את רחל אשתו ושלושת ילדיו – מי-רון, קארין וחן.

לוי יצחק היה מותג בתחום מחירי כלי הרכב המשומשים, ועל המחירון שלו הסתמכו כל חברות הביטוח וסוכני הביטוח, כמו גם בנקים, חברות למכירת רכב משומש ומוכרים וקונים פרטיים. גם בתחומי שמאות הנדל"ן הפך לבר סמכה, אך את עיקר המוניטין שלו צבר בתחום המכוניות המשומשות ומאוחר יותר גם בתחום מחירי השכרת רכב. מחירון לוי יצחק למכוניות משומשות היה המשפיע במדינה ב-50 השנים האחרונות, וכל חברות הביטוח מסתמכות עליו. 

הוא עבד ברשת אורט כרכז מגמת מכונאות הרכב. לאחר מכן שמאות רכב בבריטניה, וכשחזר  לישראל פתח משרד שמאות בתל אביב. בשנת 1974 פרסם לראשונה את מחירון לוי יצחק למחיריהן של מכוניות משומשות, שהפך לאמת מידה בתחומו.

בשנת 1982 הקים את חברת לוי יצחק - החברה לשמאות וסקרים בע"מ, בה השתלבו בהמשך גם ילדיו כסמנכ"לים בחברה - מי-רון לוי מנהל שמאות הרכב וקארין קראוזה מנהלת תחום שמאות הנדל"ן.

ליאור רוזנפלד, מי שהיה נשיא לשכת סוכני הביטוח, ספד לו: "מעטים האנשים שבשוק כל כך תחרותי יכולים יכולים להיחשב במשך שנים רבות לכמעט מונופול; לוי יצחק היה כזה ובנה מותג מנצח בדמותו. הוא היה איש שיחה מעניין וידיד טוב ותמיד היה נכון לשתף פעולה עם לשכת סוכני הביטוח ואכן בתקופתי כנשיא הלשכה, אירחנו אותו על בימות הכנסים. אין ספק שהוא יחסר בנוף ענף הביטוח".

הלווייתו של לוי יצחק מתקיימת היום (שישי) ב-12:00 בבית העלמין מורשה ברמת השרון. יהי זכרו ברוך.

x