יום היפוך, הנאום של פאוול, הצרכנים שמתחילים להיעלם, הסנטימנט שהופך להיות שלילי מיום ליום

אמש, למרות הדוחות המעולים של NVDA, השוק סגר שלילי, היום למרות פתיחה חיובית השוק מגיב לדברים של פאוול באופן שלילי

 

 
איור: פאנדראיור: פאנדר
 

משה מימון, עורך FUNDER
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
25/08/2023

יום היפוך משמעותי אמש

וול סטריט אוהבת סיפורים טובים, והדוחות של אנבידיה היו אמורים לסדר אמש יום עליות, עם אופטימיות שמתודלקת בנתונים החזקים שהחברה הציגה. כי אין כמו סיפור עם אופטימיות, עם כיוון להמשך, משולב בטכנולוגיה, ובבינה מלאכותית, כדי שהמשקיעים יחזרו לראות ירוק.

זה לא קרה. להיפך, המשקיעים ניצלו את הפתיחה החיובית של יום אמש כדי לממש רווחים, וכדי לצאת מהשוק, ולהביא את השוק ליום היפוך משמעותי. מי שרוצה להיזכר בימי היפוך משמעותיים, שיחפש את יום ההיפוך של ה-13 באוקטובר, שהתחיל את מהלך העליות ב-S&P500. ליום אתמול יש פוטנציאל להיות אותו דבר, רק בכיוון ההפוך.

פאוול ממשיך בקו ניצי והשוק לא אוהב את זה

פעם בשנה נפגשים בכירי הכלכלנים בארה"ב, ואנשי הפד, לריטריט של יומיים. ייאמר לזכותם של אנשי הפד, שהם יצאו לריטריט עוד שזה היה הרבה פחות נפוץ ומקובל. מה גם שלא בטוח שהריטריט בג'קסון הול, מקביל לריטריט בסיני. בכל מקרה אין שם הרבה ויפאסנה.

הנאום של פאוול בריטריט, ריכז הרבה עניין, שכן יש פער של כמעט חודשיים בין ההודעה הקודמת של הפד, להודעה הבאה. המשקיעים ציפו לשמוע מה יש לנגיד להגיד. והנאום שלו לא היה חיובי. הוא חיזק את הקו הנוקשה של Higher for Longer, פתח אפשרות להעלאת ריבית נוספת, והביע חשש מהאינפלציה שלא יורדת. פאוול, לא נתן דגש מספיק להאטה בצריכה, ולהשפעות על המערכת הבנקאית. האמירה של פאוול זרקה מיידית את השווקים למטה.

לסיכום – האוויר יוצא מהריאות של המשקיעים

קשה לראות שהמשקיעים ישמרו על אופטימיות. קשה לראות שכסף חדש יגיע לשווקים, וגידול בתיאבון של המשקיעים לסיכון. לפחות כל עוד הפד לא יאותת שהריבית הולכת לרדת. מי שמעוניין לבחון את הדברים, כדאי להיערך דווקא בשוק איגרות החוב, לקראת מהלך ירידות הריבית, לכשזה יגיע. בינתיים, קשה לראות את המניות מגיעות לגבהים חדשים.

x