אנלייט הסכם שלישי למכירת חשמל בפרויקט Co Bar, באריזונה ואחד הגדולים בארה"ב

החברה חתמה על הסכם נוסף למכירת חשמל בפרויקט CO Bar בהספק 258 מגה וואט סולארי ו-824 מגה וואט שעה אגירה ובכך השלימה חתימת הסכמי PPA למלוא הפרויקט, בהיקף 1,210 מגה וואט סולארי ו-824 מגה וואט שעה אגירה

 

 

 
פרויקט סולארי של חברת הבת של אנלייט קלנרה בארה״ב, קרדיט: Cleneraפרויקט סולארי של חברת הבת של אנלייט קלנרה בארה״ב, קרדיט: Clenera
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
30/08/2023

פרויקט Co Bar מיועד להתחיל הקמה לפני סוף 2023, וצפוי לייצר הכנסות של 103-109 מיליון דולר ו-EBITDA של 81-85 מיליון דולר בשנת הפעילות הראשונה המלאה

אנלייט אנרגיה מתחדשת חתמה על הסכם PPA (Power Purchase Agreement) שלישי לפרויקט Co Bar עם חברת Arizona Public Service (APS)-  ספקית החשמל הגדולה ביותר באריזונה, המשרתת מעל 1.3 מיליון לקוחות במדינה. הסכם ה-PPA הינו ל-20 שנים, בהיקף 258 מגה וואט סולארי ועוד 824 מגה וואט שעה אגירה. 

פרויקט CO Bar Solar, בהספק סולארי של 1,210 מגה וואט ועוד 824 מגה וואט שעה של אגירה, צפוי להיות אחד ממתקני האנרגיה המתחדשת הגדולים בארצות הברית. ההסכם עם APS הינו הסכם רכישת החשמל השלישי שנחתם עבור המתחם, ובכך אנלייט משלימה חתימה על הסכמי PPA למלוא ההספק הפרויקט. כזכור, אנלייט חתמה על שני  הסכמי PPA בהיקף מצטבר של 1 גיגה וואט עבור הפרויקט מול SRP - ספקית החשמל הגדולה ביותר בפניקס. 

הפרויקט צפוי להתחיל בעבודות ההקמה עד סוף שנת 2023 ולהגיע להפעלה מסחרית בשלבים במהלך שנת 2025. הפרויקט צפוי לספק חשמל ירוק לכ- 180,000 בתי אב ולחסוך 1.8 מיליון טון של פליטות CO2 כל שנה.

גלעד יעבץ, מייסד ומנכ"ל אנלייט: "אנו נרגשים להשלים אבן דרך נוסף בהקמתו של אחד הפרויקטים הגדולים בארה"ב במהלך ההיסטורי להתבססות על אנרגיה נקייה ללא פליטות. אנו גאים בשותפות עם APS שתציב את אריזונה בחזית המעבר לאנרגיה סולארית משולבת אגירה בארה"ב.”

ג'ייסון אלסוורת', מנכ"ל ב-Clēnera, חברת הבת של אנלייט הפועלת בארה"ב, הוסיף: "אנו מצפים לשותפות שלנו עם APS שתספק חשמל נקי במחיר נגיש באריזונה. ביססנו את עצמנו כשחקן מפתח ושותף מועדף במדינת אריזונה ואנו נרגשים לתור אחר הזדמנויות עתידיות לפיתוח פרויקטים נוספים של אנרגיה מתחדשת באזור זה".

לגרף אנלייט אנרגיה לחצו כאן

385 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 531.21 מיליון באנלייט אנרגיה
קרנות נאמנות שמחזיקות את אנלייט אנרגיה. לרשימה המלאה
x