טאואר ו- TriEye מודיעות על חיישן מהפכני למערכות תמיכה מתקדמות לנהג (ADAS) עבור שוק הרכב

חיישן SWIR (אינפרא-אדום בגלים קצרים) המבוסס על הטכנולוגיות הייחודיות של טאואר בתחום החיישנים, בעל ביצועים פורצי דרך ותפקוד במגוון תנאי ראות קשים עם יתרון משמעותי במחיר שוק

 

 

 
 Image by PublicDomainPictures from Pixabay Image by PublicDomainPictures from Pixabay
 

עידו אסיאג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
31/08/2023

טאואר סמיקונדקטור וטריאיי (TriEye) הודיעו על השקת חיישן מהפכני למערכות תמיכה מתקדמות לנהג (ADAS) עבור שוק הרכב והתעשייה.  החיישן החדש מבוסס על פלטפורמת הייצור המתקדמת של טאואר בתחום החיישנים (CMOS Image Sensors) המאפשרת ייצור חיישן SWIR (איפרא אדום בגלים קצרים) על סיליקון, המהווה יתרון משמעותי בעלויות הייצור של חיישן לתחום ספקטראלי זה. החיישן מציג ביצועים פורצי דרך בספקטרום האינפרא-אדום הקצר (SWIR) ותפקוד במגוון תנאי ראות קשים ובמיוחד, ראיה דרך ערפל, עשן ואבק. על פי Yole Development, חברת מחקר שוק מובילה, צפוי שוק החיישנים בספקטרום האינפרא-אדום לגדול בקצב שנתי של 44% ולהגיע ל-2.9 מיליארדי דולרים עד 2028.

החיישן של TriEye (הבנוי ממערך של 1.3 מגה-פיקסל עם פיקסל של 7 מיקרון) מספק תמונה מעולה במגוון רחב של תנאי ראות קשים במיוחד כגון: שעות דמדומים, ערפל כבד, אבק או עשן. בעוד שחיישני ה SWIR הקיימים בשוק היום, בעיקר בתחום הצבאי, מבוססים על טכנולוגיה יקרה מאוד ולפיכך אינם מותאמים לייצור המוני, פתרון זה, המבוסס על CMOS, מציע ביצועים גבוהים בעלויות נמוכות ומספק פתרון אופטימלי בשווקים צומחים ובמיוחד בשוק הרכב ובתחום התעשייתי. מוצר זה מביא לשוק פתרון מוביל אשר יסייע באופן ניכר לשווקים אלו ובפרט בתחום רכבי הנהיגה האוטונומית. 

"בשנים האחרונות טאואר עבדה בשיתוף פעולה צמוד ורציף עם TriEye על פיתוח החיישן החדשני שלהם. כמו תמיד, מרגש לראות את התוצאות המוצלחות של הצוותים המשותפים מתממשות בפוטנציאל השוק," אמר ד"ר אבי שטרום, סמנכ"ל בכיר ומנהל החטיבה העסקית לחיישנים וצגים (Sensors and Displays) של טאואר סמיקונדקטור. "שיתוף הפעולה עם צוות החדשנות של TriEye בתחום פתרונות החיישן בספקטרום האינפרא-אדום היה תהליך פורה במיוחד. אנחנו בטוחים שחיישן מתקדם זה עם מאפייניו המובילים והבולטים, מניח בסיס פורה לפיתוחים עתידיים ויתרום רבות לשוק."

"אנחנו מרוצים מאוד שבחרנו בטאואר כשותפה לפיתוח וייצור של פתרונות החיישן המהפכניים של TriEye," אמר אבי בקל, המנכ"ל והמייסד של TriEye. "שוק ה-ADAS, הצומח באופן אקספוננציאלי, מציג דרישה גוברת לחיישנים מתקדמים היכולים לספק תמונה ברזולוציה גבוהה וזיהוי תלת מימדי אמין בכל תנאי מזג אוויר ותאורה אתגריים. המומחיות והניסיון הרחב של טאואר הופכים אותם לשותפים אידיאליים היות והחדשנות שלהם נותנת מענה מדויק לפיתוחים שלנו ולמערך העסקי ארוך הטווח שלנו."

x