טונדו סמארט חתמה הסכם שת"פ עם אחת מחברות הסיבים המובילות בארה"ב. המניה עולה ב- 4.88%

במסגרת הסכם שיתוף פעולה האסטרטגי טונדו סמארט תפנה לשוק של 150 מיליארד דולר בשנה

 

 

 
גיא סעדי, צילום: שלי פדן לורברגיא סעדי, צילום: שלי פדן לורבר
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
10/09/2023

טונדו סמארט העוסקת בפיתוח וייצור פתרונות לניהול ושליטה בתשתיות חכמות במרחב הציבורי על בסיס תשתית התאורה והחשמל הקיימת, מדווחת על האצת המסחור של פתרונותיה בשוק האמריקאי. החברה חתמה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עסקי עם אחת מחברות הסיבים האופטיים המובילות בארה״ב.

במסגרת ההסכם, חברת הסיבים תשווק את פתרונות טונדו ללקוחותיה הקיימים הכוללים עשרות ערים וגופים ממשלתיים בארה״ב במטרה להטמיע את הפתרונות של טונדו כתשתית חכמה. זאת תמורת עמלה מההכנסות. לפי פרסומיה, חברת הסיבים פועלת כיום במעל 50 ערים ברחבי ארצות הברית ובשוק של 150 מיליארד דולר לרבות מול רשויות וגופים ממשלתיים בארצות הברית. למיטב ידיעת החברה, חברת הסיבים צפויה להתרחב בפעילותה לעשרות ערים נוספות בטווח הנראה לעין. ההסכם הינו לתקופה של חמש שנים עם התחדשות אוטומטית לתקופות של חמש שנים נוספות כל אחת. 


הסכם זה הוא במקביל ובהמשך לחתימה על מזכר הבנות עם קרן השקעות אמריקאית המתמחה בתשתיות חכמות להשקעת סך כולל של 25 מיליון דולר בחברת בת, לרבות תשלום ישיר של 5 מיליון דולר בחברה הציבורית, ללא דילול בעלי המניות של טונדו

יצויין כי הפתרון של טונדו מהווה מוצר סינרגטי מבחינה טכנולוגית, לפתרון חברת הסיבים מכיוון שחברת הסיבים מציעה פיתרון פס רחב וטונדו מציעה פיתרון פס צר לכן השיתוף עם טונדו ישפר את התשתית הטכנולוגית בקרב לקוחות החברה.
הסכם זה הוא במקביל ובהמשך למזכר הבנות שנחתם לפני כחודש עם קרן השקעות אמריקאית המתמחה בתשתיות חכמות במסגרתו תקים עם טונדו מיזם משותף לצורך ייצור, שיווק ומכירה של פתרונות החברה בארה"ב. המיזם המשותף כולל השקעה של הקרן בחברת הבת של טונדו סך של 25 מיליון דולר (כ-90 מיליון שקל) תמורת 45% בחברת הבת, לפי שווי של 55.5 מיליון דולר אחרי הכסף (200 מיליון שקל), וללא דילול בעלי המניות של טונדו. טונדו תחזיק בחברת הבת 55% ותמורת 5 מיליון דולר (כ-18 מיליון שקל), תקבל חברת הבת רישיון בלעדי לשימוש בטכנולוגיה של החברה לטובת הפעילות בארה"ב.

גיא סעדי, מנכ"ל וממייסדי טונדו סמארט מסר: "אנו חוברים לגוף מסחרי מוביל, מוכר ודומיננטי בארה"ב במטרה לייצר הכנסות ותזרים מזומנים נוסף ומשמעותי בשוק האמריקאי. לחברת הסיבים עשרות לקוחות קיימים להם ניתן לשווק באופן מיידי את הפתרונות שלנו, וכן אופק צמיחה משמעותי למספר רב של ערים נוספות. אנו רואים בהסכם הוכחה נוספת לביקוש ולפוטנציאל הרב ולפתרונות של טונדו והזדמנות לבסס את המעמד הבינלאומי שלנו. כמו כן, אנו סבורים כי קיימות יכולות סינרגטיות רבות, טכנולוגיות ועסקיות, בין פעילות חברת הסיבים ופעילותנו, אשר עשויות לאפשר פיתוח מוצרים ושירותים משותפים בעתיד, וכך להוביל לשיתופי פעולה נוספים, עסקיים וטכנולוגיים. אנו מצפים להמשיך ולדווח על ההתקדמות החשובה בשוק האמריקאי."

x