הוחלט על מינוי ד"ר שמואל אברמזון לכלכלן הראשי במשרד האוצר

שר האוצר בצלאל סמוטריץ` החליט למנות את ד"ר שמואל אברמזון לתפקיד

 

 
דר שמואל אברמזון / צילום: דוברות משרד האוצרדר שמואל אברמזון / צילום: דוברות משרד האוצר
 

נטלי גרין
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
10/09/2023

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', החליט היום (א') למנות את ד"ר שמואל אברמזון לכלכלן במשרד האוצר - הממונה על הכנסות המדינה, מחקר וקשרים בינלאומיים . המינוי דרוש את אישור ועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה ואת אישור הממשלה. 

אברמזון שימש בחודשיים האחרונים ממלא מקום הכלכלן הראשי וקודם לכן שימש כסגן בכיר לכלכלנית הראשית האחראי מתוקף תפקידו על מחקר וקידום מדיניות בתחומי שוק ההון, ענפי המשק (לרבות הייטק), ועל מחקר והובלה של סוגיות בתחומי ביטחון לאומי וכלכלה.  

אברמזון, נשוי ואב לארבעה, החל את דרכו בשירות המדינה ב-2004 ומילא מגוון תפקידים בממשלה ומחוצה לה: באגף הכלכלן הראשית, במועצה הלאומית לכלכלה, באגף החשב הכללי במשרד האוצר ובמכוני מחקר בארץ ובחו"ל.  במסגרת תפקידיו היה מעורב בגיבוש מדיניות ומחקר במגוון רחב של תחומים ובהם: פריון וחדשנות בענפי התעשייה והשירותים; סדרי עדיפויות לאומיים במדע; אסדרת תחום הנכסים הדיגיטליים; מבנה הרגולציה הפיננסית; היבטי ביטחון לאומי בהשקעות זרות; חסכון פנסיוני; מיסוי משאבי טבע והתמודדות המדינה עם אירועי קיצון.  

לאברמזון דוקטורט בניתוח מדיניות מבית הספר של מכון ראנד (RAND Corporation) שבארה"ב, תואר שני בכלכלה פיננסית ותואר ראשון בפילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה (פכ"מ), שניהם מהאוניברסיטה העברית.

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ': "אני שמח להביא מינוי מקצועי ואיכותי נוסף להנהלת האוצר. מאז כניסתי לתפקיד, פגשתי אדם מקצוען ומסור המכיר היטב את עבודת האגף והמשרד, ובטוחני כי הוא האיש הנכון לתפקיד. הוא מביא עמו לתפקיד כישורים מקצועיים, אישיים ונסיון רב שיסייעו להבנה של תמונת המצב הכלכלית, לגיבוש ולקידום מדיניות כלכלית, בפרט בתחום הכנסות המדינה, ולקידום היחסים הבינלאומיים הכלכליים. שמואל הוא מכפיל כוח משמעותי לקידום תהליכי העומק שאני מוביל יחד עם הנהלת האוצר, שמטרתם להזניק את הכלכלה הישראלית ולשפר את רווחת האזרח."

מנכ"ל משרד האוצר, שלומי הייזלר: "שמואל הוא איש מקצוע מהמעלה הראשונה ובעל ניסיון מגוון מאד, הן בפן המחקרי והן מבחינת תהליכי גיבוש מדיניות כלכלית. אני בטוח שיכולותיו, ניסיונו רב השנים ואישיותו יסייעו לו להוביל את האגף קדימה ולחזק את משרד האוצר, ויתרמו מאד להתמודדות של הממשלה עם האתגרים וההזדמנויות שעומדים בפני כלכלת ישראל. מינויו של מי ששירת במשרד וצמח בשירות המדינה הוא תעודת כבוד והבעת אמון במשרד האוצר, באגף הכלכלן הראשי ובעובדיו המסורים".

x