סופרין וחברת ולור ביירון יוזמות פרויקט של מגדל עירוב שימושים במתחם הבורסה

 

 

 
פרויקט שהם סופרין וביירון וולור, צילום: למשה צור  אדריכליםפרויקט שהם סופרין וביירון וולור, צילום: למשה צור אדריכלים
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
12/09/2023

קבוצת סופרין וקבוצת ולור ביירון יקימו בכניסה המערבית לבורסה פרויקט הכולל עירוב שימושים – מסחר, תעסוקה ומגורים. במסגרת הפרויקט יהרסו מבני משרדים ישנים בני 4-6 קומות, המשתרעים על שטח של כ- 2 דונם לטובת מגדל בהיקף משוער של כ- 38,000 מ"ר.  

קבוצת סופרין דיווחה הבוקר לבורסה כי חתמה על עסקה משותפת עם חברת ולור – ביירון, לקידום וייזום פרויקט בשימושים מעורבים של מסחר, תעסוקה ומגורים ברחוב שוהם בבורסה ברמת גן, זאת בדרך של גיבוש עסקת קומבינציה מול בעלי הזכויות במבנים הישנים ברחוב שוהם. במקום הבניינים הישנים, מתכננות היזמיות לקדם תב״ע להקמת מגדל בשימושים מעורבים, בן כ- 40 קומות וזאת בשטח כולל של כ- 38,000 מ"ר, ובהתאם למדיניות עיריית רמת גן להתחדשות והעצמת זכויות במתחם הבורסה.

הפרויקט ממוקם בכניסה המערבית למתחם הבורסה, בסמוך לגשר מודעי. בקרבת הפרויקט מתוכנן HUB תחבורתי הכולל את תחנת סבידור, הקו האדום של הרכבת הקלה העובר בסמיכות למתחם הבורסה והחל לפעול לאחרונה, הקו הירוק וקו המטרו M1.

את הצדדים ייצגו בעסקה עורכי הדין שלום סימון ויונתן טיסונה ממשרד פישר.

על פי הדיווח של קבוצת סופרין הבוקר לבורסה, מדובר כאמור בעסקה משותפת לקידום וייזום הפרויקט, במסגרתה שותפים הצדדים באופן שווה.

כמו כן תספק קבוצת סופרין שירותי ניהול הנדסי לפרויקט תמורת 2.5% מעלויות הבנייה הישירות של הפרויקט ואילו חברת ולור ביירון בע"מ תנהל את תהליך הייזום מול בעלי הזכויות במקרקעין ותהא אף היא זכאית לתמורה של 2.5% מעלויות הבניה הישירות של הפרויקט.

צחי סופרין, בעל שליטה וסגן יו"ר דירקטוריון בקבוצת סופרין מציין: "אזור הבורסה ברמת גן הוא אזור בעל ביקוש גבוה לשטחי משרדים. על אף התקופה המאתגרת של השוק, נראה כי מתחם הבורסה נהנה מתפוסה של למעלה מ- 99% במגדלים class A – על פי דוח נתמ לחציון ראשון 2023, זאת בעיקר בזכות היותו אחד מאזורי התעסוקה הכי נגישים בארץ. מחד, האזור נמצא צמוד למרכזי התעסוקה העיקריים של תל אביב, אך המחירים בו נמוכים יותר. מאידך הוא נמצא על נתיבי הגישה המרכזיים בישראל – נתיבי איילון ורכבת ישראל וכן הקו האדום של הרכבת הקלה העובר בכניסה הדרומית לבורסה. בעתיד צפוי לקום במתחם HUB תחבורתי שייצר חיבור טבעי בין רכבת ישראלבתחנת סבידור, נתיבי איילון, הקו הירוק והאדום של הרכבת הקלה וקו M1 של המטרו".

דודי קפלן, שותף ומנכ״ל ולור ביירון נדל״ן - ״אנו שמחים על צרוף קבוצת סופרין לפרויקט שוהם שאנו מקדמים. הפרויקט הנו בעל חשיבות רבה שכן הוא מהווה את שער הכניסה המערבי למתחם. שילוב כוחות זה יביא לפרויקט מוצלח, העצמת הסביבה הציבורית, יצירת מנופים כלכליים עבור העיר ומקסום הפוטנציאל עבור בעלי הנכסים.״

קבוצת ולור ביירון נדל״ן הנה קבוצה יזמית אשר מתמקדת ומתמחה בהתחדשות עירונית של מתחם הבורסה ברמת גן. הקבוצה הנה שותפות בין קבוצת ולור נדל״ן, המתמחה בהתחדשות אזורי תעשיה ותעסוקה ותיקים וקבוצת ביירון, חברת השקעות בינ״ל.

בחודש מאי השנה פורסם כי הקבוצה מקדמת יחד עם חברת איילון ביטוח וחברת ב.ס.ר פרויקט נוסף במתחם הבורסה בהשקעה של 2.4 מיליארד שקל שימנה 100 קומות ויכלול 250 אלף מ"ר בשימושים מעורבים.

x