אין חדש: 3D Systems חוזרת על אותה הצעה לא מספקת שכבר נדחתה

תגובת סטרטסיס להצעה החדשה של 3D Systems

 

 

 
הדגמות של מודלים שהודפסו מדפסות של סטרטסיס, קרדיט: סטרטסיסהדגמות של מודלים שהודפסו מדפסות של סטרטסיס, קרדיט: סטרטסיס
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
15/09/2023

״מבנה ההצעה של 3D Systems וביצועיה ההיסטוריים החלשים של החברה מעלים דאגה משמעותית לגבי הצלחת ההצעה למיזוג״, מציין דירקטוריון סטרטסיס וקורא לבעלי המניות להצביע  בעד הצעת המיזוג עם דסקטופ מטאל המגלמת יתרונות אסטרטגיים ארוכי טווח מבטיחים ביותר לחברה הממוזגת.

חברת סטרטסיס, מובילה בפתרונות הדפסה תלת-ממד פולימריים, הגיבה היום על מספר התבטאויות והודעות לעיתונות שפרסמה חברת 3D Systems , המתייחסות להצעות הרכישה שהגישה לסטרטסיס. ״מדובר בהצעות שחוזרות על עצמן ולא רק זאת – לפי האחרונה שבהן, שהוגשה ב-13 בספטמבר 2023, שוויה של סטרטסיס, מוערך ב-35% פחות מההצעה שנתנה 3D Systems  ביולי האחרון״. 

״אין זה מפתיע״, מציינים בסטרטסיס, ש-3D Systems ממשיכה לרדוף אחר רכישה אופורטוניסטית של סטרטסיס, ששווי השוק שלה גדול יותר מזה של 3D Systems, בפרט כאשר ההכנסות והרווחים של סטרטסיס גדולים יותר הלעומת המדדים העסקיים הנמוכים משמעותית של 3D Systems, ההתדרדרות בתחזיות העסקיות שלה ואופק החזר החוב שלה . להערכת סטרטסיס, הפער בין שווי השוק, ההכנסות והרווחים של שתי החברות אף ימשיך לגדול במהלך הרבעונים הקרובים. ״לאור הרווחיות השולית  שלה, הניהול הכושל שהביא להחמצת התחזיות רבעון אחרי רבעון ולנוכח ההידרדרות העסקית המואצת, ל-3D Systems לא הייתה כל ברירה אלא לנסות ולהתמזג עם חברה חזקה יותר, כשהיא מנסה לעשות זאת במחיר "מציאה". לננו דיימנשיין הייתה מטרה דומה, אך גם השכילו בעלי המניות שלנו להבין את הניסיון האופורטוניסטי ולדחות אותו״. 
  
סטרטסיס מוסיפה, כי כמה מאמירותיו של נשיא ומנכ״ל 3D Systems ד״ר ג׳פרי גרייבס, בהודעה לעיתונות מאתמול היו שגויות ומטעות. ״בחודשיים האחרונים הושקעו מאות שעות עבודה על ידי הדירקטוריון, הנהלת סטרטסיס ויועצים מקצועיים בלתי תלויים, כדי להעריך את התנאים שהוצעו ואת סיכויי ההצלחה של המיזוג, וגם ההצעה האחרונה של  3D Systems לא נתנה מענה מספק לחששות הכבדים שהועלו. ״ההצעה האחרונה של 3D Systems המשיכה אף היא לשקף ערך מופחת משמעותית לסטרטסיס ואינה מהווה ׳הצעה עדיפה׳ כהגדרתה בהסכם המיזוג של סטרטסיס עם דסקטופ מטאל (Desktop Metal). ", מציינים בדירקטוריון סטרטסיס. ״ההחלטה לדחות את ההצעות לרכישת סטרטסיס שהציעה 3D Systems, והפסקת כל הדיונים עמה בנושא עומדות בעינן״.

לגבי הטענה, כי סטרטסיס התבצרה בעמדותיה לגבי הרכב הדירקטוריון הצפוי של החברה הממוזגת, מציינת סטרטסיס,כי לא כך הדבר, סטרטסיס  לא הביעה כל חשש ביחס למבנה הדירקטוריון הפוטנציאלי התמקדה ב , כי אם עמדה על מבנה ניהולי מתאים על מנת להבטיח, כי היתרונות של המיזוג אכן יושגו. 3D Systems לא הייתה מוכנה להתייחס לחשש זה, או לספק כל פרט על תוכניותיה על מנת להבטיח שלחברה הממוזגת יהיה צוות ניהול מהטובים בתעשייה. ״התבצרות? אולי, אבל לא מצד הנהלת סטרטסיס״.

כפי שהוכרז ב-25 במאי 2023, סטרטסיס נכנסה להסכם מיזוג עם דסקטופ מטאל, לפיו הסכימה דסקטופ מטאל להתמזג עם סטרטסיס בעסקת מניות. דירקטוריון סטרטסיס מאשרר פה אחד את האישור, ההמלצה וההכרזה על כדאיות עסקה זו וקורא לבעלי המניות להצביע "בעד" הצעת המיזוג.

סטרטסיס פרסמה היום מצגת למשקיעים שבה דוחה דירקטוריון סטרטסיס פה אחד את ההצעה של3D Systems ותומך בהצעה למיזוג עם דסקטופ מטאל.  

x