אבן דרך נוספת בפרויקט הפינוי בינוי הראשון במחוז הצפון

בעלי הדירות בפרויקט נגה בנוף הגליל בחרו את דירות התמורה שיקבלו בבניינים החדשים

 

 

 
המזרקה החדשה בכניסה לפרויקט נגה, צילום: ארתור רוזנגורטהמזרקה החדשה בכניסה לפרויקט נגה, צילום: ארתור רוזנגורט
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
18/09/2023

קבוצת בראל וחברת תירוש, יזמיות פרויקט נגה, פרויקט הפינוי-בינוי הראשון שיוצא לדרך בנוף הגליל ובמחוז הצפון, זימנו בשבוע שעבר את 120 בעלי הדירות הקיימות בפרויקט לכנס לבחירת דירות התמורה שיקבלו בפרויקט החדש. 

הבניינים בהם מתגוררים הדיירים כיום ברחוב תירוש הם בניינים ישנים ומוזנחים, שהוקמו בתחילת שנות ה – 70, רובם סובלים מליקויים ולכן הגיעו הדיירים נרגשים לבחור את הדירות החדשות אותן יקבלו עם השלמת הפרויקט.

במסגרת ההליך לבחירת הדירות, שמאי מטעם בעלי הדירות דרג את הדירות הקיימות לפי פרמטרים של גודל הדירה, הקומה וכדומה... ונתן ציון לכל דירה. בעלי הדירות שקיבלו את הציון הגבוה ביותר הוזמנו ראשונים לבחור את הדירה וכך במהלך 5 ימים במהלך השבוע כל בעלי הדירות בחרו את דירותיהם מתוך מלאי דירות התמורה בפרויקט. כל בעל דירה קיבל  תוספת של מעל 12 מ"ר, מרפסת בשטח של 12 מ"ר, חניה ומחסן.

בתקופה הקרובה, בעלי דירות, שירצו בכך, יוכלו לשדרג את הדירות ולבחור דירה גדולה יותר, במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק החופשי. כמו כן תינתן לבעלי הדירות האפשרות לבחור בדירות קטנות יותר בתוך הפרויקט (דירות 2 חדרים) ולקבל מהיזמים הטבה כספית בשווי הפער בין מחיר הדירות. בחברה מציינים כי אירוע בחירת הדירות התנהל בסדר מופתי, בעלי הדירות קיבלו את כל המידע מראש ולכן התהליך התנהל ביעילות ובמהירות.

במסגרת פרויקט נגה יהרסו  כאמור 120 הדירות הישנות ובמקומן יוקם פרויקט עירוב שימושים חדשני שיכלול 778 יחידות דיור חדשות. הבינוי המתוכנן כולל 7 מגדלי מגורים בני 15-27 קומות הכוללים מגוון יחידות דיור - החל מדירות 2 חדרים ועד פנטהאוזים מפוארים הצופים לנוף המרהיב של שדות העמק. מתוך כלל היחידות, כ- 25% יהיו יחידות דיור קטנות. כמו כן במסגרת הקמת הפרויקט יבוצע שדרוג משמעותי של תשתיות עירוניות הקיימות והקמת מספר מבני ציבור חדשים אשר יבנו על ידי היזמים. במסגרת זו יוקמו מעונות יום וגני ילדים, בית כנסת, מבנה רב תכליתי, מבנה ספורט, מגרשי ספורט, מתקני משחק ושטחים ירוקים. כמו כן יפותחו התשתיות העירוניות בהיקף הפרויקט לרווחת כלל דיירי השכונה. 

פרויקט נגה קודם בזמן שיא של ארבע שנים בלבד מהפנייה הראשונית של היזמים לבעלי הדירות ועד לאישור התוכנית.

בימים אלו כבר החלה הבנייה של מרכז המידע של הפרויקט. במסגרת הפיתוח הסביבתי יזמי הפרויקט כבר הקימו מזרקה חדשה בכיכר בכניסה לפרויקט, והריסת הבניינים מתוכננת עד סוף השנה.

x