מומחי נדל"ן בתגובה למדד אוגוסט - שוק הדיור מחולל את האינפלציה

העלאות הריבית לא סייעו למתן את האינפלציה, אבל פגעו בשוק הדיור

 

 

 
Image by rawpixel.com on FreepikImage by rawpixel.com on Freepik
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
18/09/2023

רוני מזרחי, נשיא לשכת הקבלנים ובעלי קבוצת "מזרחי ובניו": "הרע מכל העולמות. הנגיד נכשל בהדברת האינפלציה שעלתה שוב ל-4.1, אך הצליח במו ידיו לרסק את שוק הדיור. הלא כל ילד מבין שעליית מחירי השכירות בשיעור של 10 אחוזים בקירוב בשנה היתה מרכיב מרכזי באינפלציה, בד בבד תוצאה ישירה של התרסקות התחלות הבנייה".

דני סויסה, יו"ר צים בהרי נדל"ן מקבוצת עדי צים אחזקות: "אין ספק ש-10 העלאות הריבית לאש תרמו במאום להקטנת האינפלציה ונשאלת השאלה האם לא הגיע הזמן לטפל באופן דיפרנציאלי בשוק הדיור ובמיוחד בהתנעה מחדש של הנתחדשות העירונית הן באמצעות הארכת תוקף תמ"א 38 והן עידוד קידום מתחמים גדולים של פינוי בינוי".

צאלה רוזנבלום עמור, מנכ"לית קבוצת מ. אביב: "העובדה שזכינו במכרז בקרית גת ממחישה עד כמה חשוב לעודד יזמים לגשת למכרזי רמ"י ובד בבד לפעול על מנת שהתמחור יהיה אטרקטיבי, זאת על מנת שבשנה הקרובה יגדלו מחדש התחלות הבנייה".

עו"ד שיר טורם הספרי, ממתגת ערים ונדל"ן: "המפתח להתנעת שוק הדיור איננו בנסיונות הנפל להוריד את רמת המחירים, אלא בהפיכת הפריפריה, בה רמות המחירים סבירות בהרבה וישנן עתודות קרקע גדולות, לאטרקטיביות הרבה יותר, זאת באמצעות פיתוח תחבורה, תעסוקה וחיי קהילה שיתחרו בהצלחה עם האטרקטיביות של מרכז הארץ".

x