בנק אוף אמריקה "נפטר מהניירת" בעזרת AI

משיק פתרון (R)CashPro בתחום טרנספורמציית מימון סחר, שיסייע ללקוחות עסקיים בעולם לייעל משמעותית תהליכים בשרשרת האספקה

 

 

 
Photo Jon Bilous Dreamstime.comPhoto Jon Bilous Dreamstime.com
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
19/09/2023

כאשר הסחר העולמי פעיל 24/7, חברות צריכות שתהיה להן האפשרות לראות את המידע ולפעול על פיו בזמן אמת. מודול האוטומציה החדש מאפשר שקיפות ושירות עצמי. 

לקונים תהיה כעת אפשרות גישה מהירה יותר למיקום הסחורה שלהם בשרשרת האספקה; המוכרים יהיו חשופים למידע מתי יקבלו תשלום עבור אותן סחורות".

כחלק מן התוכנית הרב-שנתית לטרנספורמציה בתחום מימון הסחר, משיק בנק אוף אמריקה את פתרון שרשרת האספקה מבית CashPro, בדמות פלטפורמה דיגיטלית שתייעל משמעותית את התהליכים עבור כל העוסקים בתחום שרשרת האספקה.  

המודול האוטומטי המתווסף ל-CashPro, המשרתת כבר היום כ-40,000 לקוחות עסקיים בביצוע פעילויות פיננסיות, יאפשר אישור חשבוניות ותשלומים – שהם התהליכים הנפוצים ביותר בתחום הסחר העולמי. המודול מקצר את זמן אישור החשבונית מימים או שבועות, לדקות ספורות. 

"למרות ההתקדמות הטכנולוגית, תחום מימון הסחר עדיין נשען בכבדות על ניירת, בעיקר בשל תלותו בתהליכים ידניים מסורתיים", מסר ג'ף בריידי, ראש חטיבת המימון ושרשרת האספקה הגלובלית בשירותי עסקאות גלובליות (GTS) בבנק אוף אמריקה. "ביטול התלות הזו היווה אלמנט מרכזי בעיצוב פתרונות שרשרת האספקה של CashPro, המציעים למשתמשים דיגיטציה של תהליכים."

המודל האוטומטי לניהול חשבונות בעצם סופג ואוסף נתונים הקיימים באקוסיסטם של שרשרת האספקה. מטרתו היא לשפר את חווית המשתמשים הכוללת, באמצעות נראות, מהירות ואוטומציה רבות יותר שתאפשרנה קבלת החלטות מהירה יותר. 

"כאשר הסחר העולמי פעיל 24/7, חברות צריכות שתהיה להן האפשרות לראות את המידע ולפעול על פיו בזמן אמת. מודול האוטומציה החדש מאפשר שקיפות ושירות עצמי", אמר ג'יי דבנפורט, מנהל-שותף של תחום המכירות התאגידי הגלובלי ב-GTS בבנק אוף אמריקה. "לקונים תהיה כעת אפשרות גישה מהירה יותר למיקום הסחורה שלהם בשרשרת האספקה; המוכרים יהיו חשופים למידע מתי יקבלו תשלום עבור אותן סחורות".

בנק אוף אמריקה משפר את חוויית הלקוח של לקוחותיו העסקיים באמצעות שיפורים שביצע ב-CashPro Chat – שירות יעוץ וירטואלי המהווה חלק מפלטפורמת הבנקאות של הבנק. 

נכון להיום, יותר מ-40,000 לקוחות גלובליים מסחריים ותאגידיים משתמשים בפלטפורמה לניהול פעולותיהם הפיננסיות. הפלטפורמה מעניקה חוויית משתמש ברמת פרמיום באמצעות פטנטים טכנולוגיים המבוססים על חדשנות דיגיטלית (יותר מ-25 פטנטים רשומים ועוד רבים בצנרת).

הלקוחות יוכלו לאתר בקלות עסקה ספציפית בין מאות חשבונות בנק אפשריים. הפונקציה החדשה והמהירה פועלת בדיוק על אותו עיקרון של מנוע חיפוש מקוון שיכול לאתר מידע על פני מערכי נתונים מרובים באמצעות מילות מפתח. “CashPro Chat הפך לאחת מפונקציות השירות הנמצאות בשימוש הנרחב ביותר בפלטפורמת הבנקאות שלנו בזכות היעילות שהיא מייצרת עבור לקוחותינו” מסרה סו קאראס, ראש חטיבת הבנקאות המסחרית העולמית עבור GTS בבנק אוף אמריקה. 

"צוותי כספים כיום זקוקים לגישה מהירה למידע, בכל שעות היום ומכל מקום. כל מה שנוכל לעשות כדי 'להפחית חיכוכים' יסייע להם להגיב טוב יותר ומהיר יותר לאירועים ולדרישות בזמן אמת” מסר טום דורקין, מנהל מוצר עולמי של CashPro בשירותי עסקאות גלובליות (GTS) בבנק אוף אמריקה. "השיפור האחרון שהוטמע ב-CashPro Chat הוא דוגמה נהדרת לאופן שבו אנו עושים זאת.

“יכולתו של בנק אוף אמריקה להמשיך ולחדש נובעת משיתוף הפעולה הפנימי של החברה, המאפשרת מינוף שיטות עבודה חדשניות וטכנולוגיה מתקדמת עבור סקטורים עסקיים” אמרה פטרישיה היינס, ראש בנקאות ותשלומים ב-Celent, חברת מחקר וייעוץ מובילה שמתמקדת בטכנולוגיה עבור מוסדות פיננסיים ברחבי העולם. "טכנולוגיית Erica מבדלת את פלטפורמת CashPro ממקבילותיה, בכך שהיא מעניקה ללקוחות הבנק את החוויה הטובה ביותר המוצעת על ידי עוזר פיננסי וירטואלי כיום”.

CashPro Chat כוללת כעת את אותן יכולות מבוססות בינה מלאכותית קניינית (AI) ולמידת מכונה (ML)– ומהווה 'עוזרת הפיננסית הווירטואלית' ופופולרית של בנק אוף אמריקה, הנמצאת בשימוש של מעל 38 מיליון בני אדם ומעניקה להם גישה לחשבונות, מידע פיננסי, ופעולות כמו העברות כספים ותשלומים שונים. נכון לעכשיו, גדל נפח הצ'אטים באמצעות הפלטפורמה ב-41% בהשוואה לממוצע השבועי ב-2023. לעומת זאת – צ'אטים עם סוכן אנושי צנחו ב-16%.

CashPro Forecasting, בינואר 2022 השיק בנק אוף אמריקה פתרון חיזוי המשתמש בטכנולוגיית למידת מכונה. הפתרון זכה מיד לאהדת המשתמשים. במחצית הראשונה של 2023, חלה עלייה של 141% במספר הנרשמים לשירות, מול התקופה המקבילה ב-2022; מספר המשתמשים הפעילים רשם עלייה של 105% וכלל הכניסות של אותם נרשמים גדל ב-375%. 

בקרוב ב-ChatPro:

השקת פתרונות בתחום שרשרת האספקה – פלטפורמה שתציע פתרונות דיגיטציה למעורבים בכל שלבי שרשרת האספקה לשיפור היעילות, האצת תהליכים וניהול הכספים.

השקת CashPro Insights, הכלי האחרון בחבילת מוצרי CashPro שפותח לשם ביצוע ניתוח נתונים ומתן תובנות מבוססות-נתונים ללקוחות. בראש ובראשונה יקבלו הלקוחות אפשרות לבדוק עד כמה איתנות בקרות האבטחה שלהם. תובנות עתידיות תתמקדנה בפעילות העסקית ובהצעות יזומות לשיפור ויעוץ תהליכים.

שיפורים נוספים ל-CashPro Forecasting ואלמנטים נוספים שיתווספו לפונקציית החיפוש של CashPro, כולל היכולת ליזום ולעקוב אחר חקירות ובדיקות.

x