טורבוג׳ן עולה כמעט 7% אחרי סיום בדיקת היתכנות להפעלת הטורבינה על מימן

במכון המחקר SWRI עם תוצאות מצוינות

 

 

 
ירון גלבוע, מנכ״ל טורבוג׳ן, צילום: אילן בשורירון גלבוע, מנכ״ל טורבוג׳ן, צילום: אילן בשור
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
20/09/2023

טורבוג'ן הודיעה על קבלת דו"ח מסכם של הסימולציה של מכון המחקר Southwest לבעירה תלת מימד של מערכת הקומבסטור של TG40 על מגוון תערובות דלק מ-100% גז טבעי ועד 50% גז טבעי ו-50% מימן. בתהליך בוצעו סימולציות CFD מפורטות אשר הניבו תוצאות מיטביות של התנהגות הבעירה. הודות לתכנון מבנה הבעירה Rich Quench Lean (RQL). 

מכון South West Research Institute הוא מוסד מחקר ופיתוח עצמאי, ללא כוונת רווח, מסאן אנטוניו טקסס, ארה"ב שנוסד ב 1947 ומונה מעל 3000 מהנדסים וחוקרים בתחומים שונים.

צוות המדענים והמהנדסים עוסק  באיתור פריצות דרך טכנולוגיות באמצעות מדע מתקדם וטכנולוגיה יישומית. מאז ועד היום, הארגון, שהוא בין הוותיקים והמוכרים בארצות הברית, משמש כמלכ"ר עצמאי, המספק שירותי מדע, טכנולוגיה והנדסה חדשניים ללקוחות ממשלתיים ומסחריים ברחבי העולם.

בין לקוחות הארגון, חברות ממשלתיות כמו: DARPA, DOE (Department Of Energy), הארגון זוכה להכרה ופרסים בתחומי מחקר רבים ("SWRI"). 

יציבות הבעירה המצוינת וייצור NOx (פליטות מזהמים) נמוך באופן עקבי עבור כל תערובות הדלק, לצד מערכת שלא הראתה סימני פלאשבק או הצתה עצמית מוקדמת מצביעים על תכנון טוב ועמידות גבוהה של רכיבי הזרקת דלק גם עם יחסי תערובות מימן שונות. 

ירון גלבוע מנכל טורבוג'ן: "תוצאות אלה הן שלב נוסף אשר מקדם את טורבוג'ן לפיתוח המיקרו-טורבינה המופעלת בשילוב של גז ומימן. טורבוג'ן נערכת להתקנת והפעלת  מיקרו טורבינה על בסיס גז טבעי בניו יורק, במקביל נערכת החברה לתחילת סדרת ניסויים בטכניון להוכחת יכולות אלה, ניסויים אלו יקדמו אותנו לקראת הפקת אנרגיה בשילוב של מימן עם גז טבעי"

x