מבצע חרום להוצאת רישיון נשק

מבצע חרום לחלוקת רישיון נשק - השר לביטחון לאומי ח"כ איתמר בן גביר, הנחה את האגף לרישוי כלי יריה לצאת למבצע חירום, על מנת לאפשר לאזרחים רבים ככל האפשר להתחמש. השר לביטחון לאומי ח"כ איתמר בן גביר, הנחה את האגף לרישוי כלי יריה לצאת למבצע חירום, על מנת לאפשר לאזרחים רבים ככל האפשר להתחמש. התכנית תיכנס לתקפה תוך 24 שעות, להלן עיקריה

 

 

 
Image by Brett Hondow from PixabayImage by Brett Hondow from Pixabay
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
13/10/2023

1. כל אזרח שעומד בתבחינים המפורטים לנשיאת כלי יריה פרטי בשל הגנה עצמית ושירות כוחות הביטחון, והוא ללא עבר פלילי או רפואי ידרש לעבור ריאיון טלפוני במקום ריאיון פיזי, ויוכל לקבל אישור לשאת כלי יריה תוך שבוע. (תבחיני הגנה עצמית: מגורים בישוב זכאי, יוצאי רובאי 07 ומעלה, קצינים בדרגן סגן ומעלה ונגדים בדרגת רס"ר ומעלה בצה"ל ובגופי הביטחון, שירות ביחידות מיוחדות, כבאים, שוטרים, ועובדים ומתנדבים בגופי ההצלה).
 
2. כל אזרח שקיבל אישור מותנה לרכוש כלי יריה ולא רכש כלי יריה במהלך שנת 2023 ופג תוקפו של הרישיון המותנה, יוכל לרכוש כלי יריה כבר כעת ללא צורך בהגשת בקשה נוספת. הפטור יחול על כ-4,000 אזרחים.
 
3. כל אזרח שהפקיד את נשקו בחצי השנה האחרונה בשל אי ביצוע אימון רענון או אימון חידוש, יוכל לקבל את נשקו חזרה. הפטור יחול על כ-1,800 אזרחים.
 
4. בנוסף, החל מיום שלישי הקרוב אישורים מותנים לנשיאת כלי יריה יונפקו עם היתר המאפשר רכישה של עד 100 כדורים במקום 50 כיום.
 
השר לביטחון לאומי ח"כ איתמר בן גביר: "אני מודה לאנשי האגף לרישוי כלי יריה, למחלקת מענה אזרחי במשטרת ישראל ולעובדי משרד הבריאות על ההירתמות הכה חשובה שתאפשר לאזרחים רבים ככל שאפשר להתחמש, ולהגן על עצמם ועל סביבתם בעת הצורך".
_________________________________________________________________________________
 
הכותרת הראשית היום:

איור אילוסטרציה פאנדר

 

 

x