מייקרוסופט מבצעת עסקה היסטורית בעולם הגיימינג: תרכוש את אקטיוויז`ן בליזארד תמורת 69 מיליארד דולר

ענקית התוכנה הבינלאומית קיבלה את אישור הרגולטור בבריטניה להשתלט על חברת המשחקים אקטיוויז`ן בליזארד וחתמה את העסקה הגדולה ביותר בעולם הגיימינג

 

 

 
איור: פאנדראיור: פאנדר
 

דניאל דותן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
13/10/2023

רשות התחרות והשווקים של בריטניה נתנה אור ירוק להצעת ההשתלטות של מיקרוסופט ב-69 מיליארד דולר על חברת המשחקים אקטיוויז'ן בליזארד (Activision Blizzard), והסירה את המכשול הגדול האחרון לסגירת העסקה.

בינואר 2022 הציעה לראונה מייקרוסופט לרכוש את חברת משחקי הווידאו אולם נתקלה מאז במחסומים בירוקרטיים, על פי הפרסומים, אשר חששו מאפשרות שהשתלטות תפחית את התחרות בשוק המשחקים, בפרט סביב משחקי הענן, שהוא ענף בצמיחה כעת.

רשות התחרות והשווקים של בריטניה הודיעה היום (שלישי) כי היא מאשרת העסקה למייקרוסופט לרכישת אקטיוויז'ן בליזארד,  אך ללא זכויות משחק בענן.

הרגולטור של בריטניה היה המחסום האחרון, וכעת מייקורוסופט תוכל לסגור את העסקה הנחשבת לגדולה ביותר בהיסטוריה של עולם הגיימינג.

העסקה תאפשר ל-Ubisoft (חברה צרפתית לפיתוח והפצה של משחקי מחשב ומשחקי וידאו) להציע את התוכן של Activision תחת כל מודל עסקי, כולל באמצעות שירותי מנוי לריבוי משחקים. זה גם יעזור להבטיח שספקי משחקי ענן יוכלו להשתמש במערכות הפעלה שאינן Windows עבור תוכן Activision, להפחית עלויות ולהגדיל את היעילות", כך לדברי ה-CMA (Competition and Markets Authority), על פי הפרסומים.
 

x