מזרחי טפחות מקצה עשרות מיליוני שקלים לתמיכה בתושבי העוטף

הבנק יאמץ את שדרות וכפר עזה ויתמוך בצרכי התושבים בתקופת המלחמה ולאחריה; במקביל יפטור הבנק מההחזר החודשי הקרוב אלפי לקוחות משכנתה משדרות ומישובי העוטף

 

 

 
Photo Anastasiia Gergelizhiu Dreamstime.coPhoto Anastasiia Gergelizhiu Dreamstime.co
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
15/10/2023

לאחר שכבר תרם מיליוני שקלים בשבוע הראשון למלחמה, החליט בנק מזרחי-טפחות להעמיד תקציב כולל של עשרות מיליוני שקלים למימון מגוון פעולות תמיכה בתושבי העוטף בכלל, ובתושבי שדרות וכפר עזה בפרט. היום הודיע הבנק שיאמץ את שני הישובים, ויירתם לסייע לתושביהם בטווח המיידי, הבינוני והארוך, בדגש על הנושאים שהמדינה לא מעורבת בהם.

סוכם, כי צוותי עבודה של הבנק יחברו לגורמים הרלוונטיים בשדרות ובכפר עזה, ימפו יחד את הצרכים הדחופים ויעבירו מיידית את הכספים למימונם. במקביל, תיבנה תוכנית משותפת שתיתן מענה בנושאים שהטיפול בהם יחל בטווחי זמן ארוכים יותר, ובכלל זה לטובת פעולות השיקום והחזרת החיים למסלולם.

במקביל, יצא הבנק בבשורה משמעותית לכל לקוחות המשכנתה שלו הסמוכים לגבול עם עזה. במסגרת זו, יפטור הבנק מהחזר המשכנתה הקרוב את כל בעלי המשכנתאות מהעיר שדרות ומכל יישובי העוטף. מדובר בהקלה משמעותית הנוגעת לאלפי משפחות, שיוכלו להפנות את אלפי השקלים שייחסכו מהם, לצרכים ושימושים אחרים של משק הבית.

מנכ"ל הבנק משה לארי אמר היום, שלנוכח המציאות הלא-פשוטה, ההתגייסות של הציבור בכלל והסקטור העסקי בפרט מחויבת המציאות. "אנחנו נעשה כל שנוכל, בכסף ובמאמץ, על מנת שהתרומה שלנו תהווה נדבך משמעותי במערך הסיוע לתושבי העוטף בכלל והעיר שדרות וכפר עזה בפרט".

x