הקבלנים בתגובה לנתוני מדד ספטמבר שפורסם אתמול

0.1 אחוזים במדד הכללי, 0.4 אחוזים במדד הדיור, 0.6 אחוזים במדד הדירות החדשות וכ-3.8 אחוזים אינפלציה שנתית

 

 

 
Photo Marek Uliasz Dreamstime.comPhoto Marek Uliasz Dreamstime.com
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
16/10/2023

דני סויסה, יו"ר צים בהרי מקבוצת עדי צים אחזקות: "אנו בעיצומה של מלחמה קשה ורבים מאוד מעובדי ענף הבנייה מגוייסים. על מקבלי ההחלטות להיערך כבר היום, ליום שאחרי כולל שיקום הנגב המערבי ולהפוך אותו למשימה לאומית בה ייטלו חלק מאות אלפי העוסקים בענף הבנייה!"

צאלה רוזנבלום עמור, מנכ"לית קבוצת מ. אביב: "בשעה זו ליבנו עם משפחות החללים ואיחולי החלמה מהירה לפצועים והשבתם של החטופים הביתה. אין לי ספק שהאתגר הבא של מדינת ישראל, לאחר המלחמה, יהיה למנף התחדשות עירונית כוללת, גם על מנת לענות על צרכי השוק וגם על מנת למגן מיליוני ישראלים בפני תרחיש של רעידת אדמה גדולה!"

עו"ד שיר טורם הספרי, ממתגת ערים ונדל"ן: "האסון הכבד שפקד אותנו, הינו גם הזדמנות לשנות לחלוטין את התפיסה של "מרכז" ו"פריפריה". העובדה שגם הנגב המערבי וגם הגליל העליון כמעט ריקים כעת מאדם צריכה וחייבת להשתנות. אם תהיה התיישבות גדולה וחזקה בחבלי ארץ אלה, גם המציאות תשתנה וגם ענף הבנייה יפרח!"

אמיר רוזנבלום, מומחה לניהול ואחזקת מבנים, נכסי משקיעים ובעלי חברת עידן ש.נ.י: "בעת הזאת הבעיה העיקרית איננה מחירי הדיור, אלא שמירה על ביטחון ובטיחות מירבית של מיליוני ישראלים. האתגר הבא מעבר למיגון מאות אלפי בניינים בפני רעידת אדמה שמתבקש, הוא שימת דגש ויישום אמצעי בטיחות במגדלי מגורים שיש לנקוט לא רק במצבי חירום כמו עכשיו, אלא באופן שוטף וקבוע על מנת למנוע כשלים ומפגעים מסוכנים שעלולים להביא חלילה לאסון".
x