רשות המסים: מי קיבל מענק ?

רשות המסים העבירה מענקי סיוע לכ-20 אלף משפחות ויחידים מעוטף עזה - בסכום כולל של כ-45 מיליון שקלים

 

 

 
Image by Joel santana Joelfotos from PixabayImage by Joel santana Joelfotos from Pixabay
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
19/10/2023

תשלום מענקי הסיוע לתושבי עוטף עזה המפונים נמצא בעיצומו ונכון להיום הועבר סכום כולל של כ-45 מיליון ₪ לחשבונות הבנק של כ-20 אלף זכאים שבקשתם אושרה. בהתאם להחלטת הממשלה גובה המענק יעמוד על 1,000 ₪ לאדם ועד 5,000 ₪ למשפחה. בסך הכל הוגשו עד כה  כ-20.5 אלף בקשות, מתוכן כמה מאות בקשות נמצאות כעת בבחינה וטיפול.  

למענק זכאים תושבי העוטף המתגוררים מ-0 עד 7 ק"מ מהרצועה שפונו או התפנו מבתיהם החל מ- 7.10.2023. תהליך הגשת הבקשה הוא פשוט ונמשך דקות ספורות, אחד מבני הזוג ממלא טופס בקשה מקוון עבור התא המשפחתי. ילדים מעל גיל 18, גם אם מתגוררים עם ההורים, מגישים בקשה נפרדת למענק. לאור מורכבות  המצב, ניתן מענה פרטני ככל שנדרש למגישי בקשות. 

הבקשות למענק מוגשות באתר רשות המסים ומטופלות תוך 3 ימי עסקים מהגשתן, ולאחר שהרשות מאמתת את חשבון הבנק של מגישי הבקשה. מוקד התמיכה של רשות המסים *4954 נותן סיוע למגישי הבקשות ככל שנדרש. 

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ': הצעד הראשון והחשוב של מענק מיידי לתושבי עוטף ישראל מתנהל באופן יעיל. אני קורא לכל מי שטרם הגיש את הבקשה למענק, לעשות זאת באופן מיידי. מדינת ישראל עומדת ותמשיך לעמוד לצד אזרחיה ותעניק את מלוא הגיבוי והתמיכה הנדרשים. יותר מאי פעם זה תפקידנו וחובתנו המוסרית, והסיוע יהיה באופן שוטף ועם מינימום ביורוקרטיה.

x