פסגות דיווחה על כוונתה לצאת לגיוס אג"ח בהנפקה פרטית בהיקף של כ-220 מיליון שקל

רו"ח דניאל לבנטל מונה ליו"ר פעיל של קבוצת פסגות

 

 

 
דניאל לבנטל, צילום: רמי זרנגרדניאל לבנטל, צילום: רמי זרנגר
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
23/10/2023

קבוצת פסגות הודיעה על כוונתה לבחון אפשרות לגיוס סדרת אג"ח חדשה בהיקף של כ-220 מיליון שקל, אשר תהיה מובטחת בשיעבוד על מניות פסגות בית השקעות. מדובר בהנפקה פרטית למשקיעים מוסדיים בלבד, כאשר תמורת ההנפקה נועדה להחליף חוב קיים לבנק מזרחי וכן לפירעונות אג"ח צפויים, כך שסך חוב החברה לא יגדל מהותית אך ייפרס לתקופה ארוכה יותר המותאמת לצרכי החברה ומאפייני פעילותה. 

בתוך כך דיווחה קבוצת פסגות על מינויו של רו"ח דניאל לבנטל כדירקטור ויו"ר קבוצת פסגות. לבנטל יחליף בתפקידו את רני צים שהינו בעל השליטה בקבוצה ואשר ימשיך לכהן כדירקטור. סיום כהונתו של צים כיו"ר דירקטוריון פעיל ומינוי של לבנטל במקומו הינו לבקשתו של צים, מתוך הכרה בחשיבות בצורך ביו"ר דירקטוריון פעיל במשרה מלאה, בעיקר על רקע המצב הכלכלי השורר במשק ובפרט נוכח המצב הבטחוני בישראל.

לבנטל, שותף מנהל בפסגות אלטרנטיב הצטרף לקבוצה לפני כשנה וחצי. דירקטוריון החברה הסביר את בחירתו של לבנטל ליו"ר בכך שניסיונו וכישוריו לצד היכרותו הטובה עם פעילות החברה, יאפשרו לו להתוות באופן מיטיבי את אסטרטגית החברה ומיקודה בפעילות הליבה הנעשית באמצעות בית ההשקעות.

לבנטל בעל ניסיון של כ- 25 שנה בניהול חברות פרטיות וציבוריות בעולמות הפיננסים, שוקי ההון והחוב והנדל"ן הגלובלי. טרם תפקידו בפסגות כיהן לבנטל כמנכ"ל חברת הנדל"ן וההשקעות הציבורית מישורים, אשר עברה מהפך בתקופת ניהולו, כולל מיקוד באסטרטגית הפעילות, מעבר לרווח תזרימי חיובי הגדל מידי שנה, גידול של עשרות אחוזים בהון העצמי והכפלת שווי השוק. לפני כן שימש לבנטל במגוון תפקידים בין השאר כסמנכ"ל כספים ומשנה למנכ"ל של בתי השקעות.

לבנטל בעל תואר ראשון במינהל עסקים עם התמחות בחשבונאות של המכללה למינהל ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן. 

המינוי כפוף לאישור רשות שוק ההון.

x