עוגן משיקה תוכנית סיוע חירום פיננסית שתציע הלוואות ללא ריבית

נערכים לגל הכלכלי של המלחמה: עוגן משיקה תוכנית סיוע חירום שתציע הלוואות ללא ריבית, הלוואות בריבית מסובסדת ויעוץ פיננסי ניהולי חינם לעסקים קטנים, משקי בית ועמותות שנפגעו מהמשבר

 

 

 
שגיא בלשה, צילום: גדי סיארהשגיא בלשה, צילום: גדי סיארה
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
23/10/2023

עוגן משיקה תוכנית סיוע חירום שתציע הלוואות ללא ריבית, הלוואות בריבית מסובסדת ויעוץ פיננסי ניהולי חינם לעסקים קטנים, משקי בית ועמותות שנפגעו מהמשבר. 

לצורך כך, גייסה עוגן עד כה סכום של 40 מיליון ₪ ופועלת לגייס קרן של למעלה מ- 130 מיליון ₪. 

כחלק מהתוכנית בשיתוף הסוכנות היהודית, יופעל מסלול סיוע לעסקים קטנים ולעמותות על סך 10 מיליון ₪ באמצעות פלטפורמת ההלוואות החברתיות ספארק.איי.אל. SparkIL.

ההלוואות יוצעו לתקופה של עד 5 שנים. עסקים קטנים ועמותות יוכלו לבחור בין הלוואה של 100,000 ₪ ללא ריבית להלוואה עד 300,000 ₪ בריבית פריים מינוס 3% בשנה הראשונה וריבית פריים בשנה השנייה והלאה. למשפחות ויחידים תעניק עוגן הלוואות ללא ריבית במספר מסלולים שונים. 

נוכח הפגיעה הרחבה בעסקים קטנים, משקי בית ועמותות שפועלות בימים אלו לסיוע, עוגן הקימה מערך סיוע לנפגעים ומציעה מגוון מסלולים ללא ריבית ועם ריבית מסובסדת שמיועד להשלמת הכנסה לתקופת המלחמה / גישור לתשלומי פיצוי עבור כל מי שנפגע כתוצאה מהמלחמה, במישרין או בעקיפין. למשקי בית ופרטיים מציעה עוגן הלוואות של עד 60 אלף ₪ ללא ריבית עם גרייס של עד 6 חודשים, בהתאם למסלולים המוצעים. לעסקים קטנים ומלכ"רים מציעה עוגן הלוואה של עד 100 אלף ₪ ללא ריבית או הלוואה של עד 300 אלף ₪ בפריים מינוס 3% בשנה הראשונה וריבית פריים בשנה השנייה והלאה. ההלוואה תוענק עם גרייס של 3 חודשים. 

עוד יופעל מסלול הלוואות משותף עם הסוכנות היהודית שהתגייסה בשם העם היהודי כדי לסייע לעסקים קטנים ולעמותות שנפגעו במלחמה. במסגרת זאת, ספארק.איי.אל SparkIL - פלטפורמת ההלוואות החברתיות של עוגן והסוכנות היהודית תפעיל קרן חירום אשר תעניק הלוואות מיידיות ללא ריבית לעסקים קטנים ולעמותות שנפגעו במלחמה. ההלוואות יוענקו בסכום של עד 100,000 ₪, ללא ריבית לתקופה של עד חמש שנים, ללא צורך בפיקדון וללא ערבים. את ההלוואה יוכלו לקבל עסקים קטנים או מלכ"רים עם מחזור פעילות של עד שני מיליון שקלים בשנה. אישורי ההלוואות והעברת הכספים יתבצעו במהירות כדי להגיש את הסיוע באופן מיידי. ספארק איי.אלSparkIL תגייס לקרן החירום מלווים חברתיים מישראל ומהעולם ואף תציע לציבור הרחב להצטרף למאמץ ולהעניק הלוואות חברתיות באמצעות הפלטפורמה הטכנולוגית שלה. 

בנוסף, הקימה עוגן מרכז מידע בו יינתן מענה מקצועי בנושא ניהול והתנהלות פיננסית בשעת חירום. עבור משקי בית, משפחות ויחידים יינתן מענה על ידי יועצים לכלכלת המשפחה, לעסקים קטנים ולמלכ"רים יינתן מענה על ידי יועצים עסקיים ועל ידי מערך המנטורים המונה מעל אלף מנהלות ומנהלים בכירים במשק המלווים עסקים קטנים בהתנדבות, ביניהם גם מנטורים מומחים בתחום פיננסי, מכירות, שיווק ועוד. 

לפניות חפשו בגוגל 'עוגן לכל ישראלי' או באמצעות וואטסאפ שמספרו 054-4445395 או באתר עוגן ogen.org.

מסלולי ההלוואות:

למשקי בית ופרטיים: הלוואה של עד 60 אלף ₪ ללא ריבית ולתקופה של 5 שנים. ההלוואה מיועדת למשפחות שנפגעו מהמלחמה ותוענק עם גרייס של עד 6 חודשים (ללא ערבים).

לעסקים קטנים ולמלכ"רים: הלוואה של עד 100 אלף ₪ ללא ריבית ולתקופה של 4 שנים. ההלוואה מיועדת לעסקים קטנים עם מחזור של עד 2 מיליון ₪ או מלכ"רים שנפגעו בכל הארץ עם וותק של שנה ומעלה (ללא ערבים וללא פיקדון).

הלוואה של עד 300 אלף ₪, בריבית פריים מינוס 3% בשנה הראשונה וריבית פריים החל מהשנה השנייה ולתקופה של 5 שנים. ההלוואה מיועדת לעסקים קטנים בעלי מחזור עד 20 מיליון ₪ או מלכ"רים שנפגעו בכל הארץ עם וותק של שנה ומעלה (ללא ערבים, נדרש פיקדון של 10%). ניתן לקבל גרייס של 3 חודשים. 

שגיא בלשה מנכ"ל עוגן: "מטרתנו לתת לנפגעים מהמלחמה והמשבר הכלכלי במשק עזרה ראשונה להתמודדות מיידית, תוך תהליך מהיר ובירוקרטיה מינימלית. אני קורא בהקשר זה לממשלה להירתם לסיוע, לרבות הענקת ערבות מדינה מיוחדת לעסקים קטנים ומלכ"רים כפי שנתן משרד האוצר בזמן משבר הקורונה".

אמירה אהרונוביץ, מנכ״לית הסוכנות היהודית: ״ההלוואות שיוענקו באמצעות פלטפורמת SparkIL יסייעו לעסקים קטנים ולעמותות לצלוח את התקופה הקשה הזו. המטרה שלנו היא לפרוס רשת של הגנה כלכלית בחברה הישראלית ולאפשר את המשך פעילותם של העסקים הקטנים ושל העמותות, שמעניקות שירותים חיוניים בעיקר בתקופות משבר״.

x