ג׳יימי דיימון, יו״ר ומנכ״ל ג׳יי פי מורגן ל FUNDER: ״סעודיה השתנת דרמטית משנת 2005 .....״

Jamie Dimon J.P. Morgan CEO ג׳יימי דיימון לסעודים: ״למרות מה שקרה בישראל, אני קורא לכולכם להמשיך במאמץ לשלום״. יו״ר ומנכ״ל ג׳יי פי מורגן ג׳יימי דיימון ובכירי בנקים עולמיים נוספים ביקרו היום בסעודיה על אף המתיחות במזרח התיכון. דימון פנה לסעודים: ״אני קורא לכולכם להמשיך במאמץ הזה להביא שלום למזרח התיכון״

 

 
איור: פאנדראיור: פאנדר
 

דניאל דותן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
25/10/2023

ג'יימי דימון, יו"ר ומנכ"ל בנק ההשקעות האמריקאי הרב-לאומי ג'יי פי מורגן (JPMorgan) קורא לסעודים להמשיך ולכונן שלום במזרח התיכון. הוא ביקש מהם שלא לאפשר למלחמה בעזה לחבל במאמצי השלום עם ישראל, ועודד את ההירתמות לתהליך השלום.

דימון וראשי הבנקאות האמריקאים כולל בכירים מוול סטריט הגיעו היום לסעודיה לרגל ועידת ההשקעות העתידית (FII) השנתית "Davos in the Desert" שתארח כ-6,000 משתתפים מלמעלה מ-90 מדינות במהלך שלושת הימים הקרובים. על אף המתיחות במזרח התיכון וחשש מהסלמה שעלולה להתרחב גם לכיוון האמריקאים, הם ניסו לרכז מאמצים ולפעול לטובת מיתון הסכסוך, בין היתר מתוך חשש להשפעה חריפה על הכלכלה העולמית.

"אני מגיע לסעודיה מאז 2005, ומה שהשתנה כאן הוא כל כך דרמטי וכל כך טוב", אמר דימון בתגובה לפאנדר, "וזה לא רק מה שהם עשו בסעודיה, אלא שמנסים להביא שלום למזרח התיכון".

עוד הוסיף דימון וקרא להמשיך לפעול למען השגת השלום: "בבקשה, למרות מה שקרה בישראל, אני קורא לכולכם להמשיך במאמץ הזה. זו הדרך היחידה להגיע לשם, עם קצת מנהיגות מסעודיה, לכל האנשים במזרח התיכון". כך אמר. 

x