שמואל בן צבי נבחר לתפקיד יו"ר דירקטוריון בנק לאומי - לכהונה קצרה

בן צבי מכהן משנת 2015 כדירקטור בלאומי. בן צבי מונה ליו"ר הבנק ויכהן בו כ 9 חודשים בלבד, לאחר שיאושר ע"י בנק ישראל.

 

 

 
Image by Gerd Altmann from PixabayImage by Gerd Altmann from Pixabay
 

בנק לאומי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
30/10/2023

דירקטוריון בנק לאומי בחר היום (ראשון) בד"ר שמואל (מולי) בן צבי לתפקיד יו"ר דירקטוריון הבנק. הוא יחליף את ד"ר סאמר חאג' יחיא, שכיהן בתפקיד ב-4 השנים האחרונות.

משנת 2015 מכהן בן צבי כדירקטור בבנק לאומי. במסגרת תפקידו הוא היה חבר בוועדות ניהול סיכונים, ביקורת, טכנולוגיה ואסטרטגיה של הדירקטוריון. בנוסף, בן צבי מכהן כדירקטור בחברות ציבוריות נוספות.

בין השנים 2014-2004 כיהן בן צבי בתפקידי ניהול בכירים בחברת טבע, ביניהם סמנכ"ל אסטרטגיה, סמנכ"ל כספים וסמנכ"ל כלכלה, תכנון ומערכות מידע.

בין השנים 2004-2000 הוא כיהן כיועץ הכספי לרמטכ"ל וראש אגף תקציבים במשרד הביטחון, בדרגת תת-אלוף. 

ד"ר בן צבי בוגר תואר ראשון, שני ושלישי בכלכלה מאוניברסיטת ת"א, ובעל פוסט-דוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת MIT שבארה"ב. כמו כן, הוא בוגר קורס מנהלים מתקדם (AMP) של בית הספר למינהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד.

שמואל בן צבי מסר: "אני מודה לדירקטוריון הבנק על האמון שנתן בי ונרגש על ההזדמנות להוביל את אחד המוסדות הפיננסיים המובילים בישראל יחד עם הנהלתו ועובדיו. מדינת ישראל נמצאת באחת התקופות הקשות שידעה, אשר משפיעה על כל אחד ואחת מאיתנו – בכל היבטי החיים. עלינו כבנק לפעול בנחישות כדי לשמור על האיתנות הפיננסית של הבנק ולסייע ברגישות ללקוחותינו לעבור את התקופה הזו. אני סמוך ובטוח שיחד נעבור את הימים הללו".

המינוי כפוף לאישור סופי של בנק ישראל.

x