עובדת סיטיבנק פוטרה בגלל שפרסמה פוסט אנטישמי: "לא פלא שהיטלר רצה להיפטר מכולם"

מ- Citigroup נמסר לפאנדר: "הידיעה שעמיתינו, הלקוחות והקהילות שלנו נפגעו מההערה הזו מעציבה אותנו מאוד. אנו מגנים אנטישמיות, אסלאמופוביה וכל דברי שטנה"

 

 
בניין Citigroup / איור אילוסטרציה: פאנדרבניין Citigroup / איור אילוסטרציה: פאנדר
 

דניאל דותן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
01/11/2023

נוזימה הוסאיינובה, בנקאית אישית בסיטיבנק, פוטרה מוקדם יותר החודש על ידי קבוצת Citigroup בעקבות פוסט אנטישמי שצייצה בקבוצה Stop AntiSemitism@ בטוויטר.

"לא פלא שהיטלר רצה להיפטר מכולם", כך הוסאיינובה כתבה.

בתגובה לפוסט שפרסמה, גולשים בקבוצה תייגו את סיטי וכתבו:  "?Is this vile antisemite to your employee @Citi" 

בכירי Citigroup לא נותרו אדישים לרגע, והשיבו כבר באותו שרשור בטוויטר: "אנו חוקרים את הנושא הזה ונוקטים בצעדים משמעתיים מתאימים. אנו מגנים בחריפות אנטישמיות ודברי שטנה אחרים".

כבר באותו יום, הם פרסמו ציוץ נוסף בטוויטר ועדכנו את הגולשים כי העובדת פוטרה: "הפסקנו את העסקתו של האדם שפרסם את התגובה האנטישמית המתקוממת ברשתות החברתיות. אנו מגנים את האנטישמיות ואת כל דברי השטנה ואינם סובלים זאת בבנק שלנו".

 

בתגובה לפאנדר, נמסר מקבוצת הבנקאות האמריקאית Citigroup: "סיטי פיטרה עובד שהביע דעות מתקוממות ומלאות שנאה ברשתות החברתיות. הידיעה שעמיתינו, הלקוחות והקהילות שלנו נפגעו מההערה הזו, מעציבה אותנו מאוד. אנו מגנים אנטישמיות, איסלאמופוביה וכל דברי שטנה. אנחנו לא סובלים את זה בבנק שלנו בשום צורה, ופועלים במהירות כשאנחנו רואים את זה".

"מה שראינו בשבוע שעבר היה בניגוד גמור לסביבה המכילה והמכבדת שאומצה על ידי הרוב המכריע של עמיתינו. בכל יום אנו רואים דוגמאות לכך שהדאגה האמיתית זה לרווחתו של זה והכבוד שיש לנו לנקודות מבט שונות, מנחים את האינטראקציות בין עמיתינו.

"אנחנו לא צריכים מדיניות שתאמר לנו מה נכון וכיצד עלינו להתייחס אחד לשני. עם זאת, סטנדרטים של התנהגות שאנו מצפים מעמיתינו מפורטים בבירור בקוד ההתנהגות שלנו, במדיניות נגד אפליה ומניעת הטרדה ובתקן המדיה החברתית שלנו. אנו ממליצים לעיין בהם. אנו ננקוט פעולה נחרצת כדי להבטיח שהבנק שלנו ואנשינו מוגנים כראוי מפני מעשים ומילים של עובדי Citi המפרים את הסטנדרטים הללו, בין אם הם נעשים במקום העבודה או מחוצה לו, לרבות ברשתות החברתיות.

"בבסיס הגאווה העמוקה ביותר שלנו בסיטי הוא הגיוון של הבנק שלנו והדרכים הרבות שבהן עמיתינו תומכים בקביעות, מעודדים ומפגינים חמלה זה לזה. תודה שעזרתם לנו לשמור על מקור הכוח האמיתי הזה".

 

 

 

x