החשב הכללי: בניגוד לפרסומים, אין בכוונתנו לפנות לבנק ישראל בבקשת הלוואה

באוצר מכחישים את הפרסומים בתקשורת לגבי האפשרות שהאוצר ילווה כסף מבנק ישראל. החשב הכללי: "אין בכוונת מדינת ישראל לפנות לבנק ישראל בבקשת הלוואה"

 

 

 
יהלי רוטנברג, החשב הכללי באוצר / צילום: משרד האוצריהלי רוטנברג, החשב הכללי באוצר / צילום: משרד האוצר
 

דניאל דותן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
13/11/2023

החשב הכללי באוצר, יהלי רוטנברג, מבקש להבהיר הבוקר (שני) כי לא ביקש, לא לקח וכי אין בכוונת מדינת ישראל לפנות לבנק ישראל בבקשת הלוואה.

"מאז תחילת המלחמה גייסה מדינת ישראל כ-30 מיליארד שקל, מתוכם כ-16 מיליארד שקל במטבעות זרים בשווקים הבינלאומיים. יכולות המימון של מדינת ישראל מאפשרים לממשלה לממן באופן מלא ומיטבי את כל צרכיה", לדברי החשב הכללי.

עוד הוא מבהיר, כי "כלל ההנפקות מבוצעות במחירי שוק ומדווחות באופן מיידי ושוטף באמצעות מערכות מידע שוק כגון בלומברג. כמו כן, ניתן גילוי חודשי להנפקות במסגרת דיווחי הגירעון לעניין אפיקי המימון של המדינה, כמו גם בתדרוכים שונים שנעשו על ידי גורמי המקצוע באגף החשב הכללי.

"חטיבת המימון באגף החשב הכללי תמשיך לפעול בכלל הערוצים במטרה לממן את פעילות הממשלה ובכלל זה את כל הצרכים הנובעים ממלחמת חרבות ברזל והסיוע הכלכלי והאזרחי לעורף".

"דווקא בימים אלה, אנו מבקשים מכלי התקשורת להימנע מפרסומים שגויים וחסרי אחריות, שיש בהם בכדי להטות את הנפקות המדינה, ושעלולים לפגוע במדינת ישראל ובמאמציה להילחם בחזיתות השונות". 

מהבורסה לניירות ערך נמסר הבוקר: "מחלקת המסחר של הבורסה מעדכנת כי היום בשעה 13:00 תושלם הנפקת אג"ח ממשלתי בהיקף מצטבר של 3.7 מיליארד ש"ח. נזכיר כי בשבוע החולף נסגרו ההנפקות במחירים גבוהים ממחירי השוק ובביקושים חזקים, ואולם בשני ימי המסחר האחרונים חזרו איגרות החוב הממשלתיות לרדת. מעניין וחשוב יהיה לראות כיצד ייסגרו ההנפקות היום. נשוב ונעדכן. בהצלחה לכולנו".

 

 

x