לומברד אודייר: זו התחזית שלנו ל-S&P 500 בשנה הבאה

אופטימיים לגבי המדד, מה קצב העלייה?

 

 

 
Photo Piotr Swat Dreamstime.comPhoto Piotr Swat Dreamstime.com
 

עידו אסיאג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
15/11/2023

אדמונד אנג'י ראש אסטרטגיית הון וכריסטיאן אבויד ראש תחום הקצאת הנכסים בבנק השוויצרי לומברד אודייר:

תאגידי S&P 500 הראו צמיחה חיובית ברווח למניה (EPS) לאחר שנה אשר מונעת על ידי כלכלה אמריקאית חזקה. למרות התנודות במדד S&P 500, המושפעות מגורמים כמו עמידות ההוצאות הצרכניות וצעדי קיצוץ עלויות של חברות, יש הבדל בין רווחי החברות לכלכלה הרחבה יותר. אי התאמה זו מוסברת על ידי התמקדות בסחורות, ירידה מוקדמת בפעילות מגזר הסחורות והטבות קצרות טווח כתוצאה מקיצוץ עלויות.
 
במבט קדימה, בלומברד אודייר צופים האטה כלכלית קלה בארה"ב, שתוביל לשתי הורדות ריבית ב-2024. התחזית כוללת צמיחה של 6% ברווח למניה, מתחת לקונצנזוס המשקיעים של 12%. לומברד אודייר צופים שה-S&P 500 יגיע לסביבות 4,800 נקודות עד סוף 2024 (עלייה של קרוב ל-9%) שמרביתה תושג בששת החודשים הקרובים, לפני שהכלכלה תחוש במלוא העוצמה של ההידוק המוניטרי. הגורמים המשפיעים האפשריים על התחזית כוללים מיתון כלכלי חמור יותר או התאוששות מהירה יותר, המשפיעים על הרווחים והמרווחים. הביצועים ההיסטוריים של אירופה ביחס לארה"ב צפויים לרדת, כאשר חברות הנסחרות בגוש האירו צפויות להפגין ביצועים נמוכים למרות הערכות שווי נמוכות.
 
בשווקים מתעוררים, יש עדויות לחולשה בתוצאות המדווחות, עם ביצועים משתנים בין המגזרים. שירותי התקשורת והמגזרים הצרכניים הראו הפתעות חיוביות, בעוד חומרים ותעשיות התמודדו באופן פחות טוב עם המצב.
 
x