נגיד בנק ישראל למשקיעים בעולם: "נמשיך לעקוב מקרוב אחר המצב בשווקים ונקבל החלטות ככל שנידרש לכך"

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, נשא דברים בכנס אונליין למשקיעים בשוק ההון בעולם

 

 
נגיד בנק ישראל, אמיר ירון, צילום מסך, קרדיט לע״מנגיד בנק ישראל, אמיר ירון, צילום מסך, קרדיט לע״מ
 

דניאל דותן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
30/11/2023

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, נשא דברים בכנס אונליין שנערך ביוזמת אגוד קרנות הגידור והבורסה לני"ע בת"א למשקיעים בשוק ההון בעולם.

נושא הרצאתו בכנס: "Israel's Economic Strength & Navigating its Dynamics During Wartime". בדבריו התייחס הנגיד למורכבת שבניהול המדיניות הכלכלית בזמני אי-ודאות, ולדרך בה החוסן הכלכלי של ישראל ערב המלחמה מסייע למשק להתמודד עם ההשלכות מהמלחמה ואלו הצפויות ממנה.

כמו כן, סקר הנגיד את מגוון הפעולות בהן נקט בנק ישראל בכדי לעזור למשק להתמודד בצורה המיטבית עם המלחמה ובכדי לסייע למשקי הבית ולעסקים לצלוח את התקופה. 

מתוך דברי הנגיד, פרופ' אמיר ירון: "הכלכלה הישראלית איתנה ויציבה, והיא מושתתת על יסודות כלכליים חסונים ובריאים. ידענו להתאושש מתקופות קשות בעבר ולחזור לשגשג במהרה. נקטנו שורה של צעדים, מהירים ונחושים, אשר נועדו, בין היתר, לייצב את השווקים ולסייע לעסקים ולמשקי הבית להתמודד עם המשבר. התגובה המהירה של בנק ישראל לאירועים נבעה, בין היתר, מהניסיון אותו צברנו בהתמודדות עם משברים בשנים האחרונות. נמשיך לעקוב מקרוב אחר המצב בשווקים ונקבל החלטות על צעדים נוספים ככל שנידרש לכך".

לצפייה בדברי הנגיד בכנס:


 

x