חברת הפינטק Airwallex חושפת כלי Generative AI שיאיץ את תהליך הקליטה של לקוחות חדשים

לקוח חדש יוכל להתחיל להפעיל את מערכת Airwallex בתוך דקות ספורות; הכלי החדש מצמצמם בשיעור של 50% בממוצע את שיעור הזיהויים השגויים ומגדיל בשיעור של 20% בממוצע את מספר הלקוחות החדשים שעוברים את תהליך הקליטה ללא התערבות אנושית

 

 

 
אור ליבן, מנכ״ל Airwallex ישראל והמזרח התיכון, צילום: אייל טואגאור ליבן, מנכ״ל Airwallex ישראל והמזרח התיכון, צילום: אייל טואג
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
07/12/2023

חברת הפינטק Airwallex, בעלת פלטפורמה גלובלית לתשלומים ושירותים פיננסיים שנכנסה לשוק הישראלי בחודש מאי האחרון, חשפה היום כלי חדש מבוסס בינה מלאכותית יוצרת (Generative AI) שיאיץ את המהירות וישפר את האיכות של תהליכי ההיכרות עם לקוחות חדשים וקליטתם (מודול KYC – Know Your Customer). הכלי החדש מצמצם בשיעור של 50% בממוצע את שיעור הזיהויים השגויים ומגדיל בשיעור של 20% בממוצע את מספר הלקוחות החדשים שעוברים את תהליך הקליטה ללא התערבות אנושית.
 
עד היום Airwallex השתמשה במערכת אנליטית מבוססת חוקים ובמערכות לעיבוד שפה טבעית כדי לסרוק את אתרי הלקוחות ולהבין את פרופיל הלקוחות הפוטנציאליים. המערכות הללו יעילות מאוד בזיהוי מילות מפתח המעידות על סיכון אך הן נוטות להפיק התראות שגויות רבות (false positive) המאטות באופן משמעותי וללא צורך את תהליך הקליטה של לקוחות חדשים.
 
השימוש ב-Generative AI מאפשר למודלים של Airwallex להיות הרבה יותר רגישים להקשרים ולמשמעות של מילות מפתח. בעת שהמערכת סורקת אתר של לקוח, המודל יכול להבחין בצורה מדויקת יותר בין קמעונאי שמוכר מעיל בעיצוב צבאי לבין קמעונאי שמוכר ציוד צבאי שאסור לשווקו או בין בגד בצבע שמפניה לבין משקה שמפניה. במהלך שנת 2024 תשיק Airwallex תכונות נוספות מבוססות Generative AI ועיבוד שפה טבעית.  
 
איירוולקס השיקה את פעילותה העסקית בישראל בחודש מאי השנה ומינתה את אור ליבן, מנהל לשעבר בגוגל ישראל, לעמוד בראש פעילותה בישראל ובמזרח התיכון. אור ליבן הצטרף לגוגל ישראל ב-2008 כאחד העובדים הראשונים שלה והוא שירת בחברה במגוון תפקידים במשך 15 שנים. איירוולקס כבר משרתת חברות מובילות בישראל, ובכללן Papaya Global, Mrkter ו-OurCrowd, לצד חברות גלובליות רבות דוגמת SHEIN, Qantas, Brex ו-Navan.
 
אור ליבן, מנכ"ל Airwallex ישראל והמזרח התיכון: "באמצעות הבינה המלאכותית אנחנו משפרים את כלי ה-KYC/KYB שלנו והופכים אותם למדויקים יותר ולטובים יותר בהבנת הקשרים. בעזרתם ניתן לעלות על הפלטפורמה במהירות ובקלות ולהתחיל להשתמש בה תוך דקות ספורות, וזאת תוך שיפור משמעותי ביכולות שלנו לזהות הונאות. השיפורים הללו בתהליך העלייה לאוויר מאפשרת ללקוחות שלנו למקסם את הצמיחה הגלובלית שלהם".
 
x