יואל אמיר, לשעבר מנכ״ל פספורטכארד, יחליף את אייל ינאי בתאגיד Coface וישמש כמנכ״ל Coface Bdi במקום תהילה ינאי

יואל אמיר ישמש כמנהל משותף של Coface Israel ו- CofaceBdi

 

 

 
יואל אמיריואל אמיר
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
10/12/2023

יואל אמיר, לשעבר מנכ״ל פספורטכארד, יחליף את אייל ינאי כמנהל הפעילות של תאגיד Coface בישראל, וכמנכ״ל של  CofaceBdi במקום תהילה ינאי.

יואל אמיר: ״אין דבר טבעי מהחיבור בין דירוג ומידע עסקי לשוק ביטוחי סיכוני האשראי. ההחלטה של תאגיד Coface להמשיך להתבסס על ניהול ישראלי מהווה הבעת אמון בשוק המקומי".

ב-2006 רכשה קופס העולמית את השליטה בחברת הדירוג העסקי BDI, שהמשיכה מאז לפעול תחת ניהולם של מייסדיה, אייל ותהילה ינאי.

הנהלת Coface: ״הכלכלה הישראלית חייבת רבות לתהילה ואייל ינאי. שירותי המידע העסקי של BDI היו חיוניים לזינוק המטאורי של הכלכלה המקומית״.

חברת קופאס הבינלאומית לביטוחי אשראי תפעיל מעתה את שתי חטיבותיה בישראל CofaceBdi וCoface Israel תחת ניהולו של יואל אמיר, לשעבר מנכ״ל פספורטכארד. אמיר יחליף בתפקיד את מייסד BDI, אייל ינאי.

״אני נרגש לקראת האתגר החדש״, אמר מנהל הפעילות הישראלית הנכנס, יואל אמיר. ״החיבור בין ענקית עולמית כמו קופאס לחברת המחקר העסקי המובילה בארץ, CofaceBdi כבר מוכיח את עצמו שנים. אנחנו נמשיך לספק ללקוחות שלנו את הסטנדרט הגבוה שהם מכירים, לצד מוצרים חדשים ועדכניים״.
 
אמיר שימש כמנכ״ל פספורטכארד במשך שש שנים, בהן חולל מהפכה בשוק ביטוחי הנסיעות לחו״ל והפך את פספורכארד ממוצר נישה לחברת ביטוח הנסיעות הגדולה והחדשנית בתחומה. ״בנימה אישית״, הוסיף אמיר, ״ההחלטה של תאגיד Coface להמשיך להתבסס על ניהול ישראלי מהווה הבעת אמון בשוק המקומי, שאין מרגשת ממנה בתקופה כזו״.

ענקית ביטוחי האשראי הצרפתית Coface פעילה במאה מדינות ברחבי העולם, ומעניקה ביטוחי אשראי וסחר ביותר בכ-200 שווקים. בישראל, מתמחה Coface בשוק ביטוחי היצוא. ב-2006 רכשה החברה את השליטה בחברת הדירוג העסקי BDI, שהמשיכה לפעול תחת ניהולם של מייסדיה, אייל ותהילה ינאי. CofaceBdi מתמחה בדירוגי חברות ופירמות מקומיות, במידע עסקי, בסקירות שווקים ובניתוחי סיכונים בקרב למעלה מחצי מיליון חברות בישראל. 

מחברת Coface העולמית נמסר כי ״שיתוף הפעולה עם מייסדי BDI היה פורה מאין כמותו, ואנו רוצים להודות להם על שנים ארוכות וטובות של עבודה משותפת. הכלכלה הישראלית חייבת רבות לתהילה ואייל ינאי. שירותי המידע העסקי של BDI היו חיוניים לזינוק המטאורי של הכלכלה  המקומית, והם ימשיכו להעניק לשוק המקומי את השקיפות והיציבות שנדרשים לו כעת״.

עוד נמסר כי ״למנכ״ל הנכנס אמיר ניסיון רב ביצירת מותגים חדשים וייחודיים בתחום השירותים הפיננסיים, ובהטמעת פעילות עסקית חדשה בפריסה בינלאומית. אין מועמד מתאים ממנו כדי להוביל שני העסקים הנפרדים הללו את החיבור בין Coface העולמית ל-BDI ולשוק המקומי״. 

x