הכשרת הישוב ולאומית שירותי בריאות - בפרויקט ה-Medical Center

הכשרת הישוב: לאומית שירותי בריאות נכנסת כשותפה בחברה שתפעיל את המרכז הרפואי גריאטרי-שיקומי שבפרויקט ה-Medical Center שמקדמת החברה בבני ברק. לאחר השלמת העסקה, לאומית תחזיק 20% מחברת ההפעלה, השותף המתמחה ובעל ניסיון בניהול מרכזים גריאטריים יחזיק 60% מחברת ההפעלה, והכשרת הישוב תחזיק 20% מהחברה; לפני מספר חודשים קיבלה הכשרת הישוב היתר בניה להקמת הפרויקט והיא תחל בהקמתו בחודשים הקרובים; ה-NOI החזוי מהפרויקט נאמד בכ-40 מיליון שקל

 

 

 
אירוע חתימה על הסכם לאומית, מימין: פרופ׳ מור יוסף – יו״ר דירקטוריון לאומית; עופר נמרודי – מנכ״ל הכשרת הישוב; יעקב אדרי – יו״ר חברות הבת לאומית; חיים פרננדס – מנכ״ל לאומית, צילום: איציק בירן אירוע חתימה על הסכם לאומית, מימין: פרופ׳ מור יוסף – יו״ר דירקטוריון לאומית; עופר נמרודי – מנכ״ל הכשרת הישוב; יעקב אדרי – יו״ר חברות הבת לאומית; חיים פרננדס – מנכ״ל לאומית, צילום: איציק בירן
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
08/02/2024

עודד סתר, סמנכ"ל פיתוח עסקי הכשרת הישוב: "הכשרת הישוב סיימה בשנה האחרונה הקמה של שני נכסים מניבים משמעותיים - מגדל המשרדים נמרודי בבני ברק, והמרכז המסחרי שבעת הכוכבים באילת. שני הנכסים נמצאים בשיעור השכרות גבוה. המרכז הרפואי שאנו מתחילים את הקמתו בקרוב במתחם ה-BBC הינו פרויקט אסטרטגי משמעותי נוסף של הכשרת הישוב, והוא צפוי להרחיב עוד את הכנסות הכשרת הישוב מנכסים מניבים. המרכז הרפואי צפוי להתחיל באכלוס בסוף 2026, ואנו מזהים  היום את הצורך ההולך וגובר בנדל"ן ייעודי לצרכים רפואיים, אשר עומד בדרישות המיגון, הנגישות והסטנדרטים המתקדמים ביותר של עולם הרפואה. ההסכם עם לאומית שירותי בריאות, שתצטרף כשותפה במרכז הרפואי גריאטרי-שיקומי בפרויקט, לצד השותף המוביל שמקים את המערך הגריאטרי-שיקומי בפרויקט, הינו צעד משמעותי בקידום הפרויקט, עם פוטנציאל להמשך הרחבת השירותים הרפואיים בפרויקט. אנו בוחנים ביחד עסקאות עם שוכרים פוטנציאליים נוספים מתחומי הרפואה השונים".

חיים פרננדס, מנכ"ל לאומית שירותי בריאות: "המחסור במיטות אשפוז בתחום הגריאטריה מחייב אותנו בלאומית, כקופה האחראית לאספקת השירותים גם בתחום זה, לפעול על מנת לשפר את המצב. בית החולים שיוקם יאפשר לאוכלוסייה, בעיקר מבוגרת, מכלל הקופות, לקבל שירותים בתחומים שאינם זוכים להשקעה מספקת ולתשומת הלב המלאה במערכת הבריאות: אנשים במצב סיעודי, סיעודי מורכב, מונשמים, אנשים שזקוקים לשיקום ואנשים שזקוקים לעזרה בתחום בריאות הנפש. הענקת השירותים בבית החולים תעשה על ידי צוות מיומן ומקצועי בהובלת שותפים מנוסים ובתנאי מלונאות נאותים ומכבדים. אני מודה לשותפים שלנו על ייזום הפרויקט החשוב ומצפה לתחילת הפעילות בבית החולים החדש בהקדם."

הכשרת הישוב, בניהולו של עופר נמרודי, ממשיכה לפתח את פעילותה בתחום הנדל"ן המניב ומעדכנת היום על חתימת הסכם עם לאומית שירותי בריאות שתיכנס כשותפה במרכז הרפואי גריאטרי-שיקומי (המר"ג)  שבמגדל ה- Medical Centerשמקדמת החברה במתחם ה-BBC בבני ברק. 

המר"ג צפוי להתפרש על פני 6.5 קומות (עם אופציה להגדלה לקומות נוספות) במגדל ה- Medical Center שבבעלות הכשרת הישוב. תחילת הקמת הפרויקט צפויה בחודשים הקרובים.

לאחר השלמת העסקה תחזיק לאומית ב-20% מהחברה שתפעיל את המר"ג, 60% (חלף 66% כיום) יוחזקו על ידי השותף המוביל שיתפעל את המרכז והינו מתמחה ובעל ניסיון בניהול מרכזים גריאטריים, והכשרת הישוב תחזיק ב-20% נוספים (חלף 33% היום). 

המר"ג צפוי כאמור להתפרש על פני 6.5 קומות במגדל ה-Medical Center שבבעלות הכשרת הישוב, אשר יוקם בשטח של כ-57 אלף מ"ר ב-20 קומות, כאשר המר"ג יכלול 11 מחלקות אשפוז ובריכה שיקומית-טיפולית. על יתר שטחי הפרויקט מנהלת החברה משאים ומתנים עם שוכרים, בעיקר מתחום הרפואה. מועד סיום הקמת המגדל צפוי לסוף שנת 2026, והחברה צופה NOI של כ-38 עד 43 מיליון שקלים בשנת אכלוס מלאה.

דמי השכירות שישולמו להכשרת הישוב על ידי החברה שתתפעל את המר"ג יעמדו על למעלה ממיליון שקל בחודש, ובסך הכל על כ-13 מיליון שקל בשנה. כמו כן, ניתנה לחברת הפרויקט האופציה להגדלת שטחי ההפעלה של המרכז ב-3 קומות נוספת, אשר יגדיל את דמי השכירות לכ-16 מיליון שקל בשנה. יצוין, כי הכשרת הישוב תחזיק ב-20% מהזכויות חברת הפרויקט, ובכך תהנה גם מהפוטנציאל הטמון בהשבחת השווי שעשויה להיווצר בשנים הבאות מהפעילות בתחום השיקום והגריאטריה, תחום המתאפיין בצמיחה עקבית במהלך השנים.

אירוע החתימה על ההסכם עם לאומית התקיים במעמד בכירי הנהלת הכשרת הישוב בהם מנכ"ל החברה עופר נמרודי, המשנה למנכ"ל שמשון מרפוגל וסמנכ"ל הפיתוח העסקי עודד סתר, בכירי קופת חולים לאומית בהם היו"ר שלמה מור יוסף ומנכ"ל הקופה חיים פרננדס, והשותפים שמובילים את הקמת המר"ג שמואל רייכמן וטל תורג'מן.

מטעם הכשרת הישוב והשותף המוביל ניהלו את המשא ומתן עודד סתר, סמנכ"ל פיתוח עסקי בהכשרת הישוב ומר טל תורג'מן, נציג השותף המוביל, ומטעם לאומית ניהל את המשא ומתן מנכ"ל החברות הבנות, רו"ח אבידן שור. את הכשרת הישוב והשותף המוביל ייצג עורך הדין אלעד שולמן ממשרד ליפא מאיר ושות', ואת לאומית ייצגו עורכי הדין מיטל לדרמן ואסי מורבצ'יק ממשרד נשיץ ברנדס אמיר ושות'.

קבוצת הכשרת הישוב מקדמת כיום יזום של פרויקטים מניבים נוספים, שהבולט שבהם הוא מגדל יעקב נמרודי (לשעבר בית מעריב) בצומת הרחובות קרליבך-החשמונאים בתל-אביב, לצד פרויקטים ללוגיסטיקה באירופה (באמצעות חברת הבת MLP), וכן שורה של פרויקטים למגורים בפולין ופרויקטי התחדשות עירונית בישראל.

פרו מדיקל טאואר, קרדיט הדמיות - viewpoint

לגרף הכשרת הישוב לחצו כאן

127 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 31.12 מיליון בהכשרת הישוב
קרנות נאמנות שמחזיקות את הכשרת הישוב. לרשימה המלאה
x