מארק זאבי, מייסד BMBY: רואים שרוכשי הדירות מעריכים שבטווח הארוך מחירי הדירות יעלו

מגמת העלייה בעסקאות לרכישת דירות חדשות נמשכה גם בינואר

 

 

 
מארק זאבי, צילום: מיכה בריקמןמארק זאבי, צילום: מיכה בריקמן
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
14/02/2024

על פי נתוני הלמ"ס שפורסמו היום בחודש דצמבר נמכרו 2,729  דירות חדשות. מדובר בעלייה של כ- 79.5% ביחס לחודש נובמבר שבו נמכרו 1,520 דירות חדשות.

על פי נתוני BMBY מערכות תוכנה המגמה של עלייה בביקושים ובעסקאות לדירות חדשות נמשכה גם בחודש ינואר 2024 כאשר על פי ההערכות של במבי בחודש ינואר נמכר מספר הדירות החדשות הגבוה ביותר בהשוואה לכל חודשי שנת 2023. מבחינת העסקאות שנרשמו באמצעות במבי (המנטרת את מרבית משרדי המכירות בישראל) בחודש ינואר 2024 חל גידול נוסף של 62% במספר העסקאות ביחס לדצמבר  2023 .

חברת BMBY היא ספקית של תוכנות CRM לחברות נדל"ן והמערכת של החברה מותקנת באלפי נקודות מכירה בישראל, אוספת ומנתחת את הפניות שמגיעות למשרדי המכירות ולפיכך יש לה את האפשרות למדוד את רמת הביקושים ואת מספר העסקאות לרכישת דירות חדשות בישראל בזמן אמת ובאופן יומיומי.

מארק זאבי, מייסד חברת BMBY מציין כי " אנחנו רואים מזה מספר חודשים את העלייה בביקושים אולם בחודשיים האחרונים הם משפיעים גם על העלייה במספר העסקאות. בתקופה הנוכחית שבה אי הוודאות היא גבוהה מאוד, משך הזמן לסגירת עסקה התארך. בנוסף חלק ניכר מהביקושים שמגיעים היום למשרדי המכירות ( כ- 20% ) מגיעים מצד תושבי חוץ המתעניינים ברכישת דירה בישראל וכאן משך סגירת העסקה ארוך עוד יותר. 

בשטח אנחנו רואים שרוכשי הדירות מעריכים כי בטווח הארוך מחירי הדירות יעלו כתוצאה מהשילוב של מספר גורמים: הירידה בשיווק הקרקעות לבנייה והשכרה ארוכת טווח, המחסור החמור בעובדים שהביא לעצירת או האטה הבנייה במרבית אתרי הבנייה בישראל, ועלויות המימון ליזמים שיפגעו בצד ההיצע. לצד זאת, הגידול באוכלוסייה, הצפי לגידול בעלייה לישראל והורדת הריבית יביאו לגידול בביקושים ולעלייה הדרגתית במחירים. היזמים מצידם תורמים לעלייה בעסקאות באמצעות מבצעי מכירות הכוללים הטבות מימון לרוכשים שיוצרות הזדמנויות בתקופה הנוכחית. 

חברת BMBY נערכה לביקושים העתידיים והקימה את  DRAEMS זירת נדל"ן שתכלול מפה שעליה יופיעו מרבית הפרויקטים ומשרדי התיווך שמציעים היום דירות למכירה בישראל ומאפשרת עריכת אירועי מכירות און ליין עם אמצעי המחשה מתקדמים שיאפשרו לרוכשים להתרשם מהפרויקטים לבצע השוואה בין הפרויקטים השונים ולקבל את כל המידע באמצעות הזירה וכך לחסוך זמן יקר ולקצר את משך הזמן לסגירת עסקאות.


x