אחרי 20 שנה - הותמ"ל אישר אתמול

גלילות: בעלי הקרקעות הפרטיות במתחם ממתינים לאישור התוכניות כבר 20 שנה

 

 

 
עו״ד אביעד שוב, שותף במשרד שוב ושות׳, צילום: ITAMAR PHOTOעו״ד אביעד שוב, שותף במשרד שוב ושות׳, צילום: ITAMAR PHOTO
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
22/02/2024

הותמ"ל אישר אתמול את תוכנית גלילות במסגרתה ייבנו 18,500 יחידות דיור וכ- 1.1 מיליון מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה. לצד הביקורות על אישורה של התוכנית, יש גם מי שמברכים, בעלי הקרקעות הפרטיים במתחם שממתינים כבר שנים ארוכות למימוש זכויותיהם בקרקע.

עו"ד אביעד שוב, שותף במשרד שוב ושות' המייצג מאות בעלי קרקעות במתחם מציין כי: "כבר בשנים 2004 ו - 2005 אושרו שתי תוכניות מתאריות למתחם גלילות שאפשרו בנייתן של כ- 12,000 יח"ד, מאז במשך שנים ארוכות הרשויות של רמת השרון ותל אביב לא קידמו את התוכניות המפורטות במתחם. בעקבות פניות אין סוף, בשנת 2017 הופקדו התוכניות המפורטות אך בעקבותיהן הוגשו התנגדויות רבות גם מצד הבעלים הפרטיים וגם מצד גופים אחרים שטענו לליקויים בתוכניות עד לביטול ההפקדה והעברת תכנון המתחם לותמ"ל בשנת 2021 .

עו"ד אביעד שוב מציין כי בעלי הקרקעות מברכים על אישורה של התוכנית, ומסביר כי במקביל לקידום התוכנית כבר מונה שמאי שמבצע טבלאות איזון שיקצו את הזכויות לבעלי הקרקע השונים ואנו במשרד פועלים לריכוז קבוצות של בעלים פרטיים שיקבלו זכויות במרוכז מה שיאפשר להם לצאת יחד לעסקאות קומבינציה מול יזמים או לבנייה עצמאית של הפרויקטים במועד המוקדם האפשרי, דבר שמיטיב עם כולם באשר יאפשר מימוש מהיר של התכניות .

x