אבן דרך משמעותית נוספת בהגדלת צבר ההזמנות של איירטאצ׳ סולאר

והרחבת הפעילות בין קבוצת איירטאצ' סולאר והקונצרן ההודי - Adaniבהיקף של 22 מיליוני ₪

 

 

 
טל לאופר, מנכ״ל איירטאצ׳ סולאר, צילום: סלי פרג׳טל לאופר, מנכ״ל איירטאצ׳ סולאר, צילום: סלי פרג׳
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
03/03/2024

חברת בת של קונצרן אדאני, Adani Green Energy Ltd  (AGEL), תרכוש רובוטים לניקוי יבש של פאנלים סולאריים מאיירטאצ' במסגרת הסכם שלישי בין הצדדים בהיקף של כ- 22 מילו"ש.

אבן דרך זו, המבססת את איירטאצ' כשחקן גלובאלי מוביל, מצטרפת לעסקת ענק נוספת שחתמה אייראטצ' באוגוסט 2023 עם חברת ריניו ההודית וממשיכה את מגמת הרחבתו של צבר ההזמנות של החברה.

חברת איירטאצ' סולאר, המפתחת פתרונות רובוטיים לניקוי יבש של פאנלים סולאריים, ממשיכה בהרחבת פעילותה ומעדכנת כי חתמה על הסכם בהיקף של כ-22  מיליון ש"ח עם חברת האנרגיות המתחדשות הגדולה בהודו Adani Green Energy Ltd., AGEL, מקבוצת אדאני הענקית. במסגרת ההסכם, איירטאצ' תספק ותתקין מערכות רובוטיות לניקוי יבש של פאנלים סולאריים במספר שדות סולאריים של AGEL בהודו.

טל לאופר, מנכ"ל קבוצת איירטאצ' סולאר: "פתיחה חזקה של 2024 לאיירטאצ' עם הגדלת צבר ההזמנות באמצעות הזמנה חוזרת של אדאני וחתימה על הסכם בהיקף של כ- 22 מיליון ש"ח.

אנו מעריכים כי שיתוף פעולה זה יתרום להרחבת היקפי פעילותה של איירטאצ' בהודו ומחוצה לה ורואים בעסקה זו נדבך נוסף בחיזוק היחסים בין קבוצת אדאני לחברות טכנולוגיה ישראליות בעולמות האנרגיה המתחדשת. החתימה על הסכם זה ממשיכה לבסס את מעמדה של איירטאצ' כשחקן  גלובאלי מוביל לפתרונות ניקוי רובוטים לניקוי יבש של פאנלים סולאריים, ואנו רואים בכך הבעת אמון חזקה במוצרים ובחברה." 

ניק לניר בראון, סמנכ"ל שיווק מכירות ופיתוח עסקי גלובאלי: "זהו הסכם שלישי עם חברת אדאני וההסכם הגדול ביותר עד כה של איירטאצ' עם אדאני. אנחנו גאים להיות שוב הבחירה המועדפת של אדאני לניקוי רובוטי לפאנלים סולאריים. כפי שנוקטים אדאני ויזמים מובילים בהודו ובמדינות אחרות, משהחליטו להטמיע ניקוי רובוטי בפעם הראשונה והתוודעו לערך המוסף הגלום במעבר שכזה, כל יתר השדות מתוכננים בהתאם ומותקנים בהם פתרונות ניקוי רובוטיים. בדומה, אנו עדים למגמה הולכת ומתרחבת גם במדינות רבות אחרות בהן אנו משקיעים מאמצי חדירה. המעבר לניקוי רובוטי הוא דוגמא מצוינת להבנת החיבור הקריטי בין טכנולוגיה חדשנית וסביבתית לבין המטרה הגבוהה של הפקת אנרגיה בצורה תועלתית וידידותית לסביבה"

להערכת החברה, על פי לוחות הזמנים המתוכננים, התקנת המערכות צפויה להסתיים עד תום הרבעון הראשון לשנת 2025. זהו ההסכם השלישי בין איירטאצ' ואדאני לאחר שבחודש ספטמבר האחרון עדכנה איירטאצ' על ההסכם השני שנחתם בין הצדדים בהיקף של כ-3  מיליון שקל לאספקת רובוטים לניקוי פאנלים סולאריים לאדאני. במאי 2023 נחתם ההסכם הראשון המסדיר את מערכת היחסים בין הצדדים שבמסגרתו ביצעה אדאני הזמנה של מערכות איירטאצ' בסך כ- 9 מיליון ש"ח ותוכל  לבצע הזמנות נוספות של מערכות איירטאצ' ומאז כאמור נחתמו עוד שני הסכמים נוספים.

בנוסף להסכמים אלה עם קונצרן אדאני, באוגוסט 2023 עדכנה איירטאצ' כי חתמה על הסכמים נוספים. נכון להיום, איירטאצ' התקשרה בהסכמים עם לקוחות להתקנת מוצריה על מתקנים בהספק כולל של מעל 7.8 ג'יגה-וואט, מתוכם מעל 3.0 ג'יגה-וואט כבר הותקנו. 

x