הראל פיננסים אלטרנטיב משיקה קרן השקעות PE למשקיעים כשירים ומסווגים

הקרן בשת"פ עם ענקית ההשקעות שרודרס תנגיש למשקיעים מסווגים בישראל השקעה בתחום הפרייבט אקוויטי באמצעות מוצר מפוקח על ידי הרגולטור האירופי

 

 

 
מימין: נטע דוד, צילום: שרון אלדר; רועי אבישי, מנכ״ל שרודרס ישראל, צילום: מי-טל אזולאימימין: נטע דוד, צילום: שרון אלדר; רועי אבישי, מנכ״ל שרודרס ישראל, צילום: מי-טל אזולאי
 

נטלי גרין
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
25/03/2024

ענקית ההשקעות הבריטית שרודרס והראל פיננסים אלטרנטיב חוברות יחד, ולראשונה משיקות קרן ייעודית שתנגיש למשקיעים מסווגים בישראל השקעה בתחום הפרייבט אקוויטי (PE) באמצעות מוצר המפוקח על ידי הרגולטור האירופי. זו הפעם הראשונה ששרודרס מנגישה עם שותף ישראלי קרן השקעות אלטרנטיביות מפוקחת עבור משקיעי העושר המקומיים, הצפויה להשקיע בנכסים אלטרנטיביים לא סחירים. 

הקרן פועלת תחת רגולציית ELTIF (European Long-Term Investment Fund), ומפוקחת על ידי הרגולטור האירופי (CFFS). השקת הקרן תחת הרגולציה של ה- ELTIF מאפשרת לתושבי אירופה, גם למשקיעים שאינם כשירים או מסווגים (בשונה מאשר בישראל), להשקיע בהשקעות שעד כה היו נגישות לגופים מוסדיים בלבד. יתרונו המובהק של המבנה, בהיותו מפוקח על ידי הרגולטור האירופאי, הוא שכבת הגנה משמעותית למשקיע, כפי שלא קיימת בקרנות אלטרנטיביות אחרות. 

במסגרת שיתוף הפעולה בין שני גופי ההשקעות, פידר ייעודי לקרן ה ELTIF ישווק באופן בלעדי ללקוחות היעד בישראל. את המהלך הובילה נטע דוד, מנכ"לית הראל פיננסים  אלטרנטיב, זרוע ההשקעות האלטרנטיביות של הראל, ומטעם שרודרס רועי אבישי מנכ"ל השלוחה הישראלית וליאור אלדר סמנכ"לית פיתוח עסקי. 

השקעות פרייבט אקוויטי מהוות אחזקת עוגן בתיקי רבים מהמשקיעים המוסדיים, כאשר ההשקעה מגוונת את התיק ומאפשרת גישה למוצר עם פוטנציאל לתשואות עודפות ביחס לשווקים הסחירים, כפי שניתן ללמוד מביצועי עבר. השקעה באפיק ההשקעות הפרטיות הייתה מאז ומעולם מאתגרת עבור משקיעים שאינם מוסדיים, לאור מאפיינים כמו חוסר נזילות, מבנים מורכבים, סף השקעה מינימלי גבוה והיצע מוגבל של מוצרים המוכנים לאפשר כניסה של משקיעים לא מוסדיים אליהן. הקרן החדשה מנגישה את עולם הפרייבט אקוויטי למשקיעים מסווגים ומאפשרת להם לקחת חלק בהשקעות אלו.

קרן ההשקעות החדשה מתמקדת באסטרטגיית BUYOUT בחברות קטנות ובינוניות (בעלות הכנסות בסך 100 מיליון אירו ומעלה) בבעלות פרטית (ולעיתים קרובות משפחתית), בעיקר באירופה. לחברות אלו פוטנציאל לשינוי ושיפור אמיתי של העסק על ידי שינויים ברמת המקצועיות, הפריסה הגאוגרפית, ניהול המוצרים ועוד.

לאפיק השקעה מהסוג הזה יש מספר יתרונות מובהקים, ביניהם, ביצועים עם פוטנציאל לתשואה עודפת ביחס לשווקים הסחירים כפי שעולה ממחזורים כלכליים בעבר, קורלציה נמוכה ותנודתיות נמוכה ביחס לשוק הסחיר, ומאפשרים גיוון בתיק ההשקעות. 

רועי אבישי, מנכ"ל שרודרס ישראל: "שרודרס הינם חלוצים בכל הקשור למכשירי השקעה המאפשרים גישה להשקעות אלטרנטיביות למשקיעי העושר. גם בישראל היינו חלוצים באפיק, ואני שמח על שיתוף הפעולה החדש עם הראל פיננסיים, אחד מגופי ההשקעה המובילים בישראל. המהלך המשותף יאפשר מעתה גישה לאפיק האטרקטיבי שהיה שמור תמיד למשקיעים מוסדיים בלבד, במבנה מפוקח ע"י הרגולטור האירופאי, וידידותי למשקיע הפרטי. הוותק והמשאבים של שני הגופים יגדירו מחדש את המשחק עבור המשקיעים המקומיים".

נטע דוד מנכ"לית הראל פיננסים אלטרנטיב: "שיתוף הפעולה הייחודי עם שרודרס מספק מטריית ביטחון כפולה למשקיעים שהיא נדבך חשוב בהשקעות לא סחירות בימים אלו – גם מבנה רגולטורי המפוקח על ידי הרגולטור האירופאי ומנוהל על ידי גוף בעל ניסיון עשיר, וגם מעטפת של בית ההשקעות הראל פיננסים עם הגב החזק של קבוצת הראל". 

x