יוליוס בר: עונת הדו"חות של הרבעון הראשון ב-2024 מצביעה על נתונים חיוביים ביחס לעשור האחרון

מה שמאפשר למשקיעים להשקיע במניות נוספות ולא רק ב'כוכבים' של השנה שעברה"

 

 

 
Image by Freepik Image by Freepik
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
16/04/2024

מת'יו ראכטר, ראש מחקר אסטרטגיית הון ביוליוס בר: "עונת הדו"חות של הרבעון הראשון ב-2024 מצביעה על נתונים חיוביים ביחס לעשור האחרון, מה שמאפשר למשקיעים להשקיע במניות נוספות ולא רק ב'כוכבים' של השנה שעברה".
 
"עונת הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2024 בארה"ב החלה רשמית ביום שישי האחרון, עם פרסום תוצאותיהם של מספר בנקים אמריקאים גדולים. הקונצנזוס הנוכחי צופה צמיחה של 0.9% ברווחים לרבעון הראשון שנה לשנה, נתון שירד ב-4% מאז תחילת השנה.

ברמת הסקטורים, השירותים ציבוריים וטכנולוגיית המידע (IT) צפויים לרשום את צמיחת הרווחים הגבוהה ביותר, ולאחר מכן תחום התקשורת.

בקצה השני של הספקטרום, צפויים סקטורים הקשורים לסחורות, כגון נפט וגז, לדווח על נתוני הצמיחה החלשים ביותר.

למרות שעדיין מוקדם מדי להגיע למסקנות, תוצאות הדוחות המוקדמות מעודדות עד כה. 85% מהחברות עקפו את ציפיות הרווחים, הרבה מעל הממוצע העשורי של 70%. זהו בדרך כלל סימן חזק לכך ששיעור החברות במדד ה-S&P 500- שיתעלו על הציפיות יהיה מוצק גם כן. יתרה מזאת, העובדה שהיו מעט הכרזות מקדימות על רווחים, במונחים היסטוריים, הייתה גם סימן חיובי.

בצד השלילי, רוב החברות עוקפות את ההערכות בשיעור רווח נמוך יותר מאשר ברבעונים קודמים. בסך הכל, התוצאות המוקדמות מצביעות על כך שעונת הדוחות הכספיים לרבעון הראשון צפויה לתמוך בשוק המניות, אך במידה פחותה מאשר ברבעונים קודמים. צפי הצמיחה עבור מדד ה-500 S&P לשנת 2024 כולה, עומד על 9% ברווחים – נתון שקרוב לתחזית שלנו (+8%).

בניגוד לשנת 2023, צפויים כלל הסקטורים לרשום צמיחה חיובית ברווחים. עלייה זו ברווחיות ניכרת גם בביצועי השוק, שם אחוז גבוה יותר של חברות עולות על ביצועי המדד מתחילת השנה. מגמה זו תואמת את השקפתנו, לפיה "הכוכבים" של השנה שעברה, כלומר מניות צמיחה איכותיות, אינם עוד השחקנים היחידים במגרש. אנו סבורים שהמשקיעים צריכים להתחיל להשקיע הון חדש במניות שייהנו מהצמיחה בכלכלה העולמית."
x