האזעקות הבהילו את השוק: מדדי ת"א שפתחו את היום בעליות, התמתנו בצהריים

המסחר התנהל במהלך היום בעליות שהגיעו עד לכ-0.6% אך עקב האזעקות בצהריים וירידות בשעת המסחר האחרונה הן התמתנו ומדד ת"א-35 עלה 0.25% ות"א-125 עלה 0.14%: הסקירה היומית של הבורסה

 

 

 
Photo-Rawpixelimages-Dreamstime.comPhoto-Rawpixelimages-Dreamstime.com
 

יובל צוק, יחידת המחקר של הבורסה לני"ע
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
26/05/2024

שוק המניות

שבוע המסחר בשוק המניות בת"א נפתח בעליית שערי מדדי המניות אך הסתיים במגמה מעורבת.

המסחר התנהל במהלך היום בעליות שהגיעו עד לכ-0.6% אך עקב האזעקות באזור השרון בצהריים וירידות בשעת המסחר האחרונה אלו התמתנו ומדד ת"א-35 עלה 0.25% ות"א-125 עלה 0.14%.

מדד ת"א-90 לעומת זאת ירד בכרבע האחוז.

מדד ת"א-125 עלה בעיקר בזכות מניות הבנקים, והדואליות שחזרו עם פערי ארביטראז' חיוביים ובראשן אורמת טכנולוגיות (2.7%+) וקמטק (2.0%+). מי שהעיבו על העליות היו אלו שחזרו עם ארביטראז' שלילי כמו נייס (3.5%-), טבע (1.5%-), וטאואר (1.3%-).

אלקטריאון בלטה מעל כולם עם עלייה של 6% (ראו הרחבה למטה), וקבוצת אקרו בלטה לשלילה עם ירידה של 5.3% בעקבות פרסום דוחותיה.

אקוואריוס, העוסקת בפיתוח ייצור ומכירת מנועים וגנרטורים מבוססי בעירה פנימית, רשמה עלייה חדה של 18% ללא דיווח מיוחד. המניה זינקה כבר יותר מ-200% מתחילת השנה.

מדדים ענפיים

מדד ת"א בנקים-5 עלה כ-0.7%, בעוד מדד ת"א ביטוח ירד כ-0.5%.

מדדי הנדל"ן נסחרו רוב היום בעליות שערים אך ירידות בסוף היום העבירו אותם מירוק לאדום, במיוחד את ת"א-בנייה שאיבד כ-0.8%.

מדדי הטכנולוגיה ביום חיובי ובראשם מדדי ת"א קלינטק (1.25%+) ות"א גלובל בלוטק (0.85%+) שמתחילת השנה עלו כבר כ-11% וכ-14%, בהתאמה.

עונת הדוחות

עונת הדוחות הכספיים מגיעה לישורת אחרונה עם פתיחת השבוע האחרון לפרסום דוחות הרבעון הראשון.

גילת טלקום, העוסקת במתן שרותי תקשורת לווינית, נסקה היום 19.9% במחזור גבוה בזכות דיווח על חתימת הסכם מהותי ארוך טווח בהיקף של כ-45 מיליון דולר לאספקת שירותים עם וודאקום תקשורת הממוקמת בקונגו, כחלק מפעילות החברה באפריקה. מחיר המניה כמעט הוכפל מתחילת השנה.

חברת האנרגיה המתחדשת סאנפלאואר, שבשליטת קרן קיסטון, זינקה 12.8% לאחר פרסום דוחותיה הכספיים הבוקר.

אוריין זינקה היום 17% לאחר שבחמישי בערב פרסמה את דוחותיה הכספיים ודיווחה על נטילת הלוואות חדשות שתחלפנה את ההלוואות הקיימות, אשר שימשו בין השאר לטובת מימון הקמת המרלו"ג החדש בקרית מלאכי.

דוחות נוספים של חברות בולטות: מגדל ביטוח (1.9%-), פוקס (2.5%-), ניו-מד (1.6%+) וקבוצת אשטרום (3.1%-).

שוק איגרות החוב

תשואת איגרת החוב של ישראל ל-10 שנים עומדת כבר על 4.99, המשך למגמת עלייה בתקופה האחרונה שמשקפת עלייה ברמת הסיכון של ישראל.

ירידות בשוק איגרות החוב הקונצרניות – ירידה ממוצעת של כ-0.1% בתל-בונד השקלי, וירידה ממוצעת של כ-0.05% בתל-בונד צמודי המדד.

ירידות שערים בולטות יותר בשוק איגרות החוב הממשלתיות של עד 0.75% בצמודות המדד ושל עד 1% בשקליות, במסלולים ארוכי הטווח.

מאקרו

מחר החלטת הריבית של בנק ישראל, בה הוא צפוי להודיע כי הוא מותיר אותה ללא שינוי (4.5%).

דיווחים מעניינים מאתר המאיה:

חברת הפודטק נקסטפרם קיבלה הזמנה מסחרית של מוצר שלה (חלבון טבעוני) מחברת מזון גלובלית מהגדולות בעולם. ההשקה באירופה מתוכננת למחצית השנייה של 2024. המנייה בתגובה זינקה 13.4%.

אלקטריאון עלתה היום 6.0% לאחר שעדכנה כי נבחרה כ"ספק יחיד" של חוצה ישראל, לצורך ביצוע פרויקט טעינה אלחוטית למסלולי המטרונית (מערכת אוטובוסים מהירה באזור חיפה והקריות) שבאחריות חוצה ישראל, לתקופה של 24 חודשים עם אופציה להארכה של עד 36 חודשים נוספים.

חברת הביוטכנולוגיה ביוליין אר.אקס דיווחה כי תקציר עם תוצאות ניסוי פיילוט Phase 2 לטיפול קו ראשון בחולי סרטן לבלב אושר להצגה בכנס שנתי יוקרתי בתחום האונקולוגיה, והמניה הוסיפה 7.5%.

x