יוליוס בר: "האינפלציה תתקרב ל-2% בחודשים הקרובים בארה"ב ובגוש האירו"

הכלכלן הראשי ביוליוס בר, דיוויד קוהל: "הנתונים האחרונים תומכים בהערכתנו כי האינפלציה תתקרב ל-2% בחודשים הקרובים הן בארה"ב והן בגוש האירו. יתר על כן, מדדי PMI האחרונים מצביעים על האצה כללית בביקוש"

 

 

 
דיוויד קוהל, הכלכלן הראשי ביוליוס בר, צילום: Julius baerדיוויד קוהל, הכלכלן הראשי ביוליוס בר, צילום: Julius baer
 

דיוויד קוהל, הכלכלן הראשי ביוליוס בר
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
28/05/2024

דיוויד קוהל, הכלכלן הראשי ביוליוס בר: "הנתונים האחרונים תומכים בהערכתנו כי האינפלציה תתקרב ל-2% בחודשים הקרובים הן בארה"ב והן בגוש האירו".
 
"סקר מדדי מנהלי הרכש החודשי מצביע על תחזית כלכלית משופרת. התוצאות הראשוניות של חודש מאי מראות האצה מסוימת בצמיחה הכלכלית. הפעילות התעשייתית באירופה משתפרת ומתחילה לסגור את הפער מול ארה"ב, וזה מעודד. בארה"ב, הפעילות התעשייתית נותרה מעט מעל רמת ה-50, המסמנת את הגבול בין התרחבות להתכווצות. לפיכך, תוצאות הסקר מצביעות על התרחבות מחזורית מתונה בארה"ב ועל יציאה ברורה מההאטה התעשייתית בגוש האירו, כאשר בריטניה ויפן עוברות מהתכווצות להתרחבות, מה שהופך את תחזית הצמיחה העולמית למאוזנת יותר".
 
"גם פרטי סקרי PMI חיוביים. לחצי המחירים ממשיכים להיות מתונים במקומות שונים, כאשר מחירי התפוקה התעשייתית בגוש האירו מצטמצמים ולחצי המחירים בשירותים מתמעטים. מחירי התשומות בשירותים נוטים להוביל את האינפלציה, והנתונים האחרונים תומכים בהערכתנו כי האינפלציה תתקרב ל-2% בחודשים הקרובים הן בארה"ב והן בגוש האירו. יתר על כן, מדדי PMI האחרונים מצביעים על האצה כללית בביקוש, בעוד שפרטים הקשורים להיצע מראים היצע בשפע, מה שמצביע על צמיחה טובה יותר עם אינפלציה מתונה".
x