מיכל פינק מונתה לראש מערך אסטרטגיה, כלכלה וחדשנות במשרד הכלכלה והתעשייה

פינק בעלת ניסיון מקצועי וניהולי עשיר במסגרתו מילאה תפקידים בכירים במשרד הכלכלה

 

 
מיכל םינק / צילום: סבין שטרנברגמיכל םינק / צילום: סבין שטרנברג
 

דניאל דותן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
28/05/2024

מיכל פינק מונתה לראש מערך אסטרטגיה, כלכלה וחדשנות  במשרד הכלכלה והתעשייה.

מיכל פינק בעלת ניסיון מקצועי וניהולי עשיר במסגרתו מילאה תפקידים בכירים במשרד הכלכלה, נבחרה על ידי ועדת הבוחנים של נציבות שירות המדינה ותקים את המערך החדש האמון על צמיחת המשק. 

מזה כעשור מכהנת פינק כסמנכ"לית לאסטרטגיה ותכנון מדיניות ועומדת בראש אגף המדיניות הראשון בממשלה אותו ייסדה והקימה. במהלך שנות עבודתה יזמה מהלכי מדיניות ותרמה רבות לפיתוח כיוונים וכלים חדשים ולמילוי תפקידו של משרד הכלכלה, ובכלל זאת תכניות לפיתוח הפריפריה, חיזוק התעשייה ועידוד הפריון, הרחבת תפיסת החדשנות, קידום ענפי המסחר והשירותים וכדומה. לפני כן שימשה כמנהלת יחידת ארגון ושיטות במשרד, ככלכלנית ומנהלת פרויקטים במרכז ההשקעות, וכן כמ"מ ראש האגף לפיתוח כלכלי חברתי של הבדואים בנגב. במהלך עבודתה כיהנה מיכל בועדות ממשלתיות מרכזיות שונות דוגמת ועדת תעסוקה 2030, ועדת דואינג ביזנס, ועוד.

פינק בעלת תואר ראשון ושני (MBA) במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית, בוגרת הכשרות מנהלים בבתי הספר למדיניות ציבורית ולעסקים באוניברסיטת הארוורד, וכן בוגרת תכניות המנהיגות למנהלים בכירים של קרן וקסנר וארגון מעוז. פינק נולדה וגדלה בצפון ומתגוררת עם משפחתה בירושלים. 

מערך אסטרטגיה כלכלה וחדשנות בראשו תעמוד מיכל פינק, הוא מערך ארגוני חדש המוקם במשרד הכלכלה ואשר נועד להגביר את הצמיחה במשק הישראלי, בראש וראשונה באמצעות מימוש תכנית לפיתוח קלאסטרים תחרותיים וקהילות חדשנות, תוך יצירת אקוסיסטם תחרותי שיעודד  צמיחה בענפים המתקדמים של המשק. עוד נועד המערך לחזק את יכולות התכנון ומימוש המדיניות של המשרד.

שר הכלכלה והתעשייה, ניר ברקת: "מערך אסטרטגיה, כלכלה וחדשנות המוקם במשרד הכלכלה יבסס את תכנית הצמיחה וקידום התחרותיות של המשק הישראלי שיזם משרדנו. אני מברך על היבחרה של מיכל פינק ורואה זאת כהבעת אמון בדרג המקצועי האיכותי של שירות המדינה. מיכל היא מנהלת מוכשרת, מקצועית ובעלת יכולות מוכחות, ואני סמוך ובטוח שתדע לקדם את המשרד למילוי מיטבי של משימותיו".

x