פנינסולה השלימה את רכישת תיק האשראי של ווליו התחדשות עירונית

החברה שילמה תמורת רכישת התיק כ-157 מיליון שקל; הרכישה תגדיל את תיק האשראי של פנינסולה עם כניסתה לתחום פעילות ליווי יזמי נדל"ן והתחדשות עירונית

 

 

 
ג׳קי כהן, צילום: שלומי פריג׳קי כהן, צילום: שלומי פרי
 

מיכאל לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
02/06/2024

פנינסולה מדווחת כי השלימה את העסקה לרכישת תיק האשראי של ווליו התחדשות עירונית, כולל כל נכסי החברה. התמורה ששולמה בגין תיק האשראי הנרכש עומדת על כ- 156.9 מיליוני ש"ח.

פנינסולה תמשיך להפעיל את תיק האשראי ותפתח את פעילות האשראי בתחום מתן האשראי ליזמי נדל"ן בפרויקטים של התחדשות עירונית, שהיא רואה בו מנוע צמיחה משמעותי, באמצעות הצוות הניהולי שעבר מהשותפות לחברה ונכסי השותף הכללי, וזאת תוך חיבור לידע, היכולות וההון של הקבוצה.

צוות ההשקעות של הקרן בראשות המנכ״לית יפית יהודה, אשר השיג תשואות גבוהות לאורך 5 שנות הפעילות, יעבור במלואו לפנינסולה.

מיום תחילת פעילות הקרן (חודש יולי 2019) ועד לחודש דצמבר 2023 הניבה הקרן למשקיעיה תשואה שנתית מצטברת של כ-27.7%, ותשואה משוקללת שנתית ממוצעת של כ-5.7% לשנה. בכל שנת 2023 הסתכמה תשואת הקרן בכ- 5.32%. 

קרן ווליו התחדשות עירונית, הוקמה בשנת 2019 כקרן ציבורית ועוסקת במתן  מימון לפרויקטי נדל"ן באזורי ביקוש בישראל. על רקע סביבת הריביות הנמוכה ששררה בארץ, פעלה הקרן להעניק לציבור המשקיעים הרחב, אלטרנטיבת השקעה עדיפה לאפיקי ההשקעה המסורתיים. במהלך השנים העמידה הקרן מימון פרויקטים ליזמים לאחר קבלת היתר ו/או החלטת ועדה וכנגד שיעבוד זכויות ובטוחות , בהיקף כספי של כ- 315 מ' ₪ בכ-35 פרויקטים התחדשות עירונית במרכז הארץ  ובירושלים   אשר הניבו למשקיעי הקרן תשואות יציבות וגבוהות לאורך השנים.

לאחר השלמת העסקה תמשיך וואליו להציע מגוון רחב של השקעות אלטרנטיביות ללקוחות כשירים, זאת באמצעות קרנות בינלאומיות מובילות בתחומן, כגון: Coller Capital, Carlyle Group, Viola Alf3 ,Stepstone ועוד. היא מנהלת נכסים בהיקף של יותר מ-2.5 מיליארד שקל.

ג'קי כהן, מנכ"ל קבוצת פנינסולה: "השלמת רכישת תיק האשראי של ווליו התחדשות עירונית הינה בהתאם לאסטרטגיית החברה לגיוון תיק האשראי שלה. כניסת פנינסולה לתחום של ליווי יזמי נדל"ן והתחדשות עירונית, צפויה להוות כר נרחב להגדלת תיק האשראי, פיזור הפעילות וגוון הלקוחות. אנו מאמינים כי תחום פתרונות האשראי ליזמי התחדשות עירונית יהווה מנוע צמיחה משמעותי לחברה. בעסקה קיים פוטנציאל עתידי משמעותי עבור פנינסולה. אנו נפעל להמשך איתור הזדמנויות נוספות בשוק האשראי, על מנת להגדיל ולהשביח את תיק האשראי של פנינסולה. אני מברך את מנהלי ווליו התחדשות עירונית ועובדיה עם הצטרפותם למשפחת פנינסולה ובטוח שיחד נפתח ונצמיח עוד את פעילות האשראי הזו".

אורי אלדובי, יו״ר הדירקטוריון של הקרן ושותף מנהל בקבוצת Value השקעות מתקדמות: "אנו שמחים על השלמת מכירת תיק האשראי של הקרן בתקופה מאתגרת של עליות ריבית וקיפאון בשוק הנדל״ן לצד מלחמה בישראל. הבטחנו את זכויות המשקיעים שלנו ועמדנו במשימה המורכבת הזו הודות לניהול מקצועי של הקרן. אני מודה ליפית יהודה מנכ״לית הקרן ולצוות ההשקעות אשר ניווט בהצלחה רבה את השקעות הקרן לאורך שנות פעילותה באופן שאפשר להעניק למשקיעי הקרן תשואה חיובית עקבית ללא מתאם לאפיקי ההשקעה המסורתיים״.

את העסקה מטעם פנינסולה ליווה משרד עורכי הדין עמית פולק מטלון.

את העסקה מטעם ווליו ליווה משרד עורכי הדין גורניצקי. 

לגרף פנינסולה לחצו כאן

15 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 1.45 מיליון בפנינסולה
קרנות נאמנות שמחזיקות את פנינסולה. לרשימה המלאה
x